Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 18 grudnia 2019, 12:25

autor: Froozyy

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie zbiera przeciętne recenzje

Premiera najnowszej odsłony Star Wars w polskich kinach odbędzie się już jutro. W sieci pojawiły się pierwsze opinie krytyków. Ich oceny są mieszane - spora część uważa, że to mocno przeciętny film, ale znajdują się i tacy, którzy ocenili film bardzo dobrze.

Zwieńczenie najnowszej trylogii Gwiezdnych wojen zadebiutuje w polskich kinach już jutro (tj. 19 grudnia). Tym samym fani poznają zakończenie historii bohaterów, takich jak Rey (Daisy Ridley), Kylo Ren (Adam Driver), Poe Dameron (Oscar Isaac) oraz Finn (John Boyega). Akcja dziewiątego epizodu rozgrywać się będzie kilka lat po wydarzeniach z ósmej części. Produkcja przedstawi początki funkcjonowania Najwyższego Porządku, któremu sprzeciwia się Ruch oporu.

W sieci można już znaleźć pierwsze opinie krytyków, które powinny Wam pomóc w podjęciu decyzji, czy warto wybrać się do kina na najnowszą odsłonę Gwiezdnych wojen. Według nich odbiór najnowszego dzieła J.J. Abramsa zależy przede wszystkim od samego widza i tego, na co będzie w stanie przymknąć oko. Oceny dziennikarzy są bardzo mieszane – spora część uważa, że film jest mocno przeciętny, ale znaleźli się i tacy, którzy twierdzą, że to bardzo dobre zakończenie najnowszej trylogii. W serwisie Rotten Tomatoes 56% z nich oceniło tytuł pozytywnie, a w Metacritic średnia ocen na ten moment wynosi 53%. Wybrane recenzje znajdziecie poniżej.

Wybrane recenzje filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

TheWrap – 55/100

To jak bardzo spodoba Ci się lub też nie spodoba Skywalker, będzie zależało wyłącznie od tego, czy nie masz nic przeciwko temu, że każdy śmiech, łzy czy zaskoczenie są odczuwalne, jakby były ściągnięte z arkusza kalkulacyjnego.

Independent UK – 3/5

Niezależnie od tego, jakie kontrowersje mógł wywołać J.J. Abrams swoimi artystycznymi wyborami, to on wciąż oddaję duszę tego cyklu.

The Telegraph UK – 4/5

Skywalker dopełnia sagę, o której żaden zdrowy scenarzysta nie pomarzyłby od zera, ale robi to z taką odwagą i umiejętnością zainteresowania widza, że wynik jest dziwnie cenny.

Variety – 80/100

Skywalker jest dla mnie najbardziej elegancką, emocjonalnie zaokrągloną i satysfakcjonującą przygodą Star Wars od czasów świetności serii i Imperium kontratakuje.

BBC – 3/5

Skywalker robi po prostu wszystko po raz drugi, odpowiadając na te same pytania i powracając do tych samych tematów.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie zbiera bardzo przeciętne oceny. - Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie zbiera przeciętne recenzje - wiadomość - 2019-12-18
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie zbiera bardzo przeciętne oceny.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.