Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 września 2022, 14:26

autor: Marcin "Nicek" Nic

Gwiazda serialu Pierścienie Władzy ujawnia, dlaczego Disa nie ma brody

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to jeden z najbardziej krytykowanych seriali. Jednym z zarzutów był niekanoniczny wygląd krasnoludek. Odtwórczyni roli Disy zabrała głos w tej sprawie.

Źródło: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, J.D. Payne i Patrick McKay, Amazon Prime Video, 2022

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy jeszcze na długo przed premierą musiał zmierzyć się z bardzo dużą krytyką ze strony fanów uniwersum stworzonego przez J.R.R. Tolkiena. Miłośnikom Śródziemia od początku nie spodobało się wiele rzeczy związanych z serialem. Jedną z najgłośniej komentowanych kwestii był wygląd krasnoludki Disy, która pojawiła się już w pierwszych odcinkach produkcji.

Od czasu Hobbita jest ona tak naprawdę pierwszą żeńską przedstawicielką tej rasy, której możemy przyjrzeć się przez dłuższy moment. Do tej pory wiedzieliśmy, że wyglądają i brzmią prawie tak samo, jak krasnoludy. Tak przynajmniej twierdził Gimli w Dwóch Wieżach, gdzie stwierdził, że krasnoludki są często mylone z mężczyznami.

Mniej więcej w taki sposób opisał je w swoich książkach brytyjski pisarz. Z tego też względu fani oczekiwali, że krasnoludki w serialu Amazona będą posiadały brody.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Tak się jednak nie stało, przez co widzowie mieli kolejną możliwość do narzekań. W ostatnim wywiadzie z portalem Total Film (via Games Radar) kwestię tę postanowiła wytłumaczyć Sophia Nomvete, czyli odtwórczyni roli Disy.

Rozmawialiśmy z ekipą na ten temat wielokrotnie. Tworzyliśmy tę postać od podstaw. Braliśmy pod uwagę wszelkiego rodzaju długości brody. Postanowiliśmy jednak pójść w kierunku uroczego zarostu dla Disy.

Więcej szczegółów na ten temat podała Vinnie Ashton, wizażystka pracująca na planie Pierścieni Władzy.

Chcieliśmy pochylić się nad kobiecością krasnoludek, więc daliśmy im zarost, ale o wiele delikatniejszy niż u mężczyzn. Bawiliśmy się takimi rzeczami jak monobrew, którą część krasnoludów posiada, jednak całość musiała pasować do postaci.

Niewykluczone, że w kolejnych odcinkach zobaczymy krasnoludki z bujnymi zarostami. Czy jednak taki drobiazg powinien wpływać na radość z oglądania serialu?

Przypomnijmy, że Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy dostępny jest na platformie Amazon Prime Video. Już w ten piątek będziemy mogli zobaczyć trzeci odcinek serialu. Zapowiedź kolejnego epizodu przedstawiamy poniżej.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.