Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 marca 2022, 16:35

autor: M. "Barszcz" B.

Gwiazda Black Panther zapewnia, że druga część będzie lepsza od oryginału

Black Panther: Wakanda Forever będzie lepszym filmem. Tak o kontynuacji hitu MCU z Chadwickiem Bosemanen w roli głównej opowiedziała w niedawnym wywiadzie Angela Bassett. Aktorka w pierwszej części wcieliła się w rolę Matki Ramondy.

Proces produkcyjny drugiej części Czarnej Pantery stanął pod znakiem zapytania w momencie tragicznej śmierci Chadwicka Bosemana, który pojawił się na ekranie jako główny bohater.

Wielu fanów pogodziło się z tym, że to koniec tej serii filmów, inni z kolei uważali, że wybranie nowego aktora będzie idealnym upamiętnieniem tej postaci. Marvel Studios zdecydowało się jednak na inny ruch.

Producenci zadecydowali, że druga część oprze się dużo mocniej na postaciach pobocznych z pierwowzoru, eksplorując przy tym kulturę Wakandy. Więcej czasu ekranowego otrzyma przede wszystkim Letitia Wright, którą możecie pamiętać z roli Shuri.

Angela Bassett (Ramonda) podczas występu w programie The Ellen DeGeneres Show opowiedziała, że nadchodząca kontynuacja przebije oryginał. Całej wypowiedzi możecie posłuchać poniżej:

Oczekiwania wobec Wakanda Forever już bez tej wypowiedzi były wysokie. Należy wspomnieć, że Black Panther było pierwszą w historii produkcją Marvela nominowaną do Oscarów w kategorii Najlepszy Film.

O tym, czy rzeczywiście będzie to film dużo lepszy od wysoko ocenianej części pierwszej, dowiemy się pod koniec roku.