Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2023, 09:46

autor: Kamil Kleszyk

Seria Horizon dopiero się rozkręca, twórcy mają aż 16 pomysłów na jej rozwój

Dyrektor Guerrilla Games ujawnił, że studio ma bardzo ambitne plany na rozwój marki Horizon. W planach ma być aż 16 tajemniczych projektów osadzonych w świecie opanowanym przez mechaniczne bestie.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment
i

W 2017 roku studio Guerrilla Games zdecydowało się na bardzo odważne posunięcie. Deweloperzy znani z serii Killzone porzucili liniowe poziomy i kosmicznych nazistów na rzecz rozległego, otwartego świata i mechanicznych bestii w grze Horizon: Zero Dawn.

Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę – produkcja została hitem konsoli PlayStation 4. Gracze do tego stopnia pokochali historię Aloy, że twórcy w kolejnych latach wydali jeszcze kilka projektów z uniwersum Horizon. Jak wielu sądziło, Guerrilla Games ani myśli porzucać popularną markę. Mało tego – jeśli nie stanie się nic nieprzewidywalnego, seria pozostanie z nami jeszcze przez bardzo długi czas.

Podczas konferencji Develop: Brighton prezes Guerrilla Games, Jan-Bart van Beek zdradził, że studio rozważa aż 16 „pomysłów” na rozwój uniwersum Horizon.

Będziemy kontynuować tę przygodę przez bardzo długi czas – wyznał deweloper (via GamesRadar+).

Van Beek potwierdził jednocześnie, że – nomen omen – na horyzoncie widać również tytuł skupiający się na rozgrywce multiplayer. Nie jest to wielką tajemnicą, ponieważ o tego typu produkcji mowa była już w zeszłym roku. W tym samym czasie pojawiły się także doniesienia o pracach nad kolejną, trzecią już odsłoną przygód Aloy.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej