Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 31 lipca 2022, 07:16

GTA Vice City Extended Features z masą nowej zawartości

Zadebiutowała wersja 0.5 modyfikacji Extended Features, czyli największego moda do GTA Vice City, który ulepsza grę i wprowadza masę nowych elementów do klasyki studia Rockstar Games.

Od premiery GTA Vice City minęły już prawie dwie dekady, ale wielu graczy do dzisiaj lubi regularnie powracać do tej gry. Mocno ułatwia to bogaty wybór modów ulepszających tę klasykę. W sieci właśnie zadebiutowała nowa wersja Grand Theft Auto Vice City Extended Features, czyli jednego z najbardziej ambitnych projektów tego typu.

  1. Grand Theft Auto Vice City Extended Features – strona modyfikacji

Grand Theft Auto Vice City Extended Features – podstawowe informacje

Jest to największa modyfikacja ulepszająca Vice City z dotychczasowych fanowskich produkcji tego rodzaju. Jej opracowanie zajęło autorowi dekadę. Projekt ulepsza grafikę, dodaje wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych oraz poprawia błędy, ale największą jego zaletą są zmiany w rozgrywce oraz rozbudowanie zawartości gry o nowe elementy.

Extended Features wprowadza m.in. wojny gangów o terytoria, w stylu tych z GTA: San Andreas, jak również masę mini-gierek (w tym poker oraz black jack). Mocno rozszerzono także moduły odpowiedzialne za zachowanie NPC-ów.

Ulepszenia spotkały także mapę – wiele zamkniętych obiektów można obecnie eksplorować, a część z nich zaczęła pełnić rolę kryjówek lub obiektów, które można kupić. Ponadto w świecie gry pojawiły się dodatkowe gangi. Nie zabrakło także nowych broni, aut oraz sporego zestawu świeżych misji.

Grand Theft Auto Vice City Extended Features –co nowego w wersji 0.5

Nowa wersja moda oznaczona została numerem 0.5 i przynosi wiele nowości, z których najciekawsze to:

  1. Dodano misję poboczną obracającą się wokół zabawy na skuterach wodnych.
  2. Wprowadzono także 4 policyjne misje poboczne.
  3. Tommy zyskał możliwość wzywania policji, karetki pogotowia, taksówki i straży pożarnej.
  4. Dodano trzy nowe ubrania (mundur wojskowy, garnitur z krawatem oraz skórzana kurtka).
  5. Wprowadzono dwa nowe rowery (BMX i górski) i jeden typ deskorolki.
  6. Zaimplementowano gazety, które aktualizowane są po każdej misji (jak w GTA 4), gdzie możemy poczytać m.in. o naszych dokonaniach.
  7. 15 nowych pojazdów w ruchu ulicznym.
GTA Vice City Extended Features z masą nowej zawartości - ilustracja #1
Wersja 0.5 moda wprowadza m.in. dodatkowe misje policyjne.

Na koniec warto dodać, że mod przeznaczony jest wyłącznie do GTA Vice City i nie działa z odświeżoną wersją gry wchodzącą w skład Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition. Instalacja modyfikacji jest prosta. Wystarczy, że pobierzecie ją z serwisu ModDB i wypakujecie archiwum do folderu z grą.

  1. Najlepsze odsłony serii GTA - wybór redakcji GRYOnline.pl