Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2021, 14:28

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

W końcu wiemy, które zakończenie GTA V jest kanoniczne

W końcu mamy pewność co do kanonicznego zakończenia fabuły GTA V. Ostatni element układanki otrzymaliśmy wraz z aktualizacją GTA Online: The Contract.

W SKRÓCIE:
  1. Wreszcie ze stuprocentową pewnością możemy powiedzieć, że Zakończenie C: Deathwish jest prawdziwym finałem fabuły GTA V.
  2. Gracze w aktualizacji The Contract otrzymali ostatnią wskazówkę, jaką jest wypowiedź Franklina na temat nowego zajęcia Michaela.
  3. Do tej pory znane były jedynie losy Trevora, który pojawił się w kilku DLC do GTA Online.

GTA V mogliśmy skończyć na kilka sposób, a każdy z „endingów” różnił się rozwiązaniem losów głównego trio. Nie mieliśmy jednak pewności, który z nich jest tym kanonincznym – aż do aktualizacji The Contract. Dzięki niej możemy już otwarcie powiedzieć, że zakończenie C jest tym prawdziwym.

Skąd taka pewność? Otóż na kanale GTA Series Videos pojawił się krótki filmik, w którym pokazana została jedna z misji fabularnych aktualizacji. Jadąc z Franklinem wózkami golfowymi przez teren wytwórni filmowej, bohater wypowiada słowa:

O stary, znam jednego z producentów filmowych, którzy tu pracują. Mam nadzieję, że nie ma go dzisiaj w pracy.

Warto tutaj zaznaczyć, że ta kluczowa w kwestii prawdziwości zakończenia wskazówka jest jednocześnie pierwszą dotycząca losów Michaela po wydarzeniach z GTA V. Jeśli zaś chodzi o resztę słynnego trio – to, że Franklin przeżył, nie ulega żadnej wątpliwości, w końcu w The Contract współpracujemy z jego firmą F. Clinton and Partner.

Również Trevor dość jasno dał do zrozumienia, że nie czas umierać. Wzmianki o bohaterze obecne są w dodatkach do GTA Online, takich jak Smuggler's Run, The Diamond Casino & Resort i The Cayo Perico Heist. Bohatera nie zabrakło również w The Contract, gdzie KDJ (jeden z bohaterów) wspomina współpracę z „ekipą psycholi”, co może być odniesieniem do Trevor Philips Enterprises.

Dla przypomnienia warto tutaj wyjaśnić trzecie zakończenie, które nosi nazwę Deathwish. Jest to jedyny sposób rozwiązania wydarzeń z GTA V, gdzie wszyscy bohaterowie uchodzą z życiem. Zakończenie to miało być finałem kryminalnej kariery mężczyzn, jednak patrząc na działania Trevora - nie do końca tak się stało. Niemniej to szczęśliwe zakończenie jest tym prawdziwym.

Gracze spekulują też, że skoro zarówno Trevor, jak i Franklin mieli swoje pięć minut w DLC do GTA Online, to następny może być Michael. Byłaby to miła niespodzianka ze strony Rockstara, jednak póki nie mamy co do tego pewności, lepiej nie nastawiać się na dodatek związany z De Santą.