Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2021, 11:28

autor: Przemysław Dygas

GTA 5 Remake Mod już do pobrania, zobacz jak poprawia grafikę

Osiem lat po premierze GTA V zyskało kolejne zasłużone odświeżenie graficzne. Nowy mod poprawia oprawę gry do poziomu z końcówki poprzedniej generacji konsol.

W SKRÓCIE:
  • Dostępny jest nowy mod poprawiający grafikę w Grand Theft Auto V.
  • GTA V Remake Mod wprowadza liczne zmiany w oprawie gry.
  • Modyfikacja dostępna jest za opłatą na profilu autora w serwisie Patreon.

Grand Theft Auto V to gra, której korzenie sięgają odległej epoki. Od pojawienia się tytułu na PS3 i Xboksie 360 minęło już osiem lat. Nic więc dziwnego, że grafika nie prezentuje się tak zjawiskowo jak w 2013 roku. Za jej poprawę wzięło się wielu graczy, którzy na własną rękę tworzyli od dłuższego czasu liczne modyfikacje. Większość z nich reprezentowało jednak kategorię modów ReShade. Oznacza to, że zmieniały jedynie oświetlenie w grze. Mimo wszystko realnie wpływało to na jakość grafiki. Teraz w sieci udostępniono jednak mod, który wprowadza znacznie bardziej radykalne zmiany.

GTA V Remake Mod to modyfikacja autorstwa gracza o nicku Nb.Design. Jak napisał na swoim Patreonie, jest on fanem gry od Rockstar oraz projektantem grafiki 3D. Postanowił więc przekuć swoje hobby oraz pracę w moda, który znacząco poprawi oprawę graficzną w GTA V. Efekt jego pracy to nie tylko zmiana oświetlenia, ale także bardziej bezpośrednie poprawki. Przede wszystkim zmienił wiele tekstur, tak aby lepiej odpowiadały dzisiejszym standardom. Część z nich zaprojektował sam, inne przeniósł prosto z Red Dead Redemption 2.

Mod dodaje również nowe rośliny, kamienie oraz inne małe elementy, które mają sprawić, że świat gry będzie ogółem bardziej realistyczny. Poprawkom uległ również cykl dnia i nocy, efekty pogodowe oraz ruch miejski. Modyfikacja zawiera też wiele mniejszych nowych efektów oraz zmian, które wpływają na wygląd gry. Niestety nie jest ona dostępna za darmo. Obecnie pobrać można ją jedynie po wykupieniu dostępu na Patreonie. Minimalna wpłata wynosi 2 dolary plus podatek VAT.