Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2016, 10:41

autor: Makek

GTA 5 Redux – modyfikacja do Grand Theft Auto V pojawi się 26 sierpnia

Josh Romito, autor projektu GTA 5 Redux, udostępnił nowy zwiastun prezentujący graficzne możliwości swojej modyfikacji do Grand Theft Auto V. Wraz z trailerem przekazano również datę premiery moda, który pojawi się 26 sierpnia tego roku.

Po wielu podejściach do tematu ulepszenia grafiki w Grand Theft Auto V, gracze w końcu doczekali się konkretów dotyczących najnowszej modyfikacji do produkcji Rockstar Games - GTA 5 Redux. Autor projektu, Josh Romito, udostępnił właśnie trailer prezentujący możliwości wizualne i efekty swojej pracy, oraz – co najistotniejsze dla graczy – datę premiery moda, który pojawi się pod koniec tegorocznych wakacji: 26 sierpnia.

Podobnie jak w przypadku poprzednich zwiastunów GTA 5 Redux, również i tutaj twórca przekazał informacje na temat konfiguracji sprzętowej komputera, na którym uruchomiono modyfikację. Pozwala ona mniej więcej rozeznać się w zalecanych wymaganiach moda, które z pewnością będą wyższe od podstawowej wersji gry. Konfiguracja ta przedstawia się następująco:

  • Procesor: Intel i7 4790k,
  • Karta grafiki: SLI Nvidia GeForce GTX 980,
  • Pamięć RAM: 16 GB 2400 MHz,
  • Dysk twardy: Samsung 840 Evo SSD,
  • Monitor: Acer XB280HK 4K G-sync.

Przypomnijmy, że GTA 5 Redux to modyfikacja do Grand Theft Auto V. Według zapowiedzi oferować ma ona takie aspekty jak zupełnie przebudowany system pogodowy (w postaci chociażby nowych efektów mgły, kurzu, wiatru czy bardziej widowiskowego oświetlenia oraz cieni), czy nowe tekstury dla elementów otoczenia (np. drogi, po których będziemy się poruszać, będą wyglądać bardziej realistycznie poprzez dokładniejsze oteksturowanie ich nawierzchni, przejść dla pieszych, krawężników czy barierek). Lista zmian – którą znajdziecie na oficjalnej stronie projektu – jest ogromna, a wszystkie one wprowadzone są, by dostarczyć graczom niemalże fotorealistyczną grafikę w Grand Theft Auto V.