Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2013, 12:07

autor: luckie

Gry z Atari (i nie tylko) za darmo w przeglądarce – Internet Archive poszerza katalog

Serwis Internet Archive poszerzył kolekcję starych gier emulowanych za darmo w przeglądarce o tytuły z Atari i innych klasycznych konsol. Bez pobierania dodatkowych aplikacji da się zagrać w stare produkcje, typu The Hobbit czy Space Invaders.

Na stronie Internet Archive da sie zagrać m.in. w stareńkie The Hobbit - Gry z Atari (i nie tylko) za darmo w przeglądarce – Internet Archive poszerza katalog - wiadomość - 2013-12-31
Na stronie Internet Archive da sie zagrać m.in. w stareńkie The Hobbit
Czym jest Internet Archive?
  1. Biblioteka elektroniczna historycznych materiałów umieszczonych w Internecie
  2. Wśród zbiorów znajdują się stare gry, dostępne z pozycji przeglądarki
  3. Do zbioru tytułów pecetowych dodano produkcje na konsole Atari 2600, Atari 7800 ProSystem, ColecoVision, Magnavox Odyssey i Astrocade

Serwis Internet Archive poszerzył katalog gier dostępnych za darmo z pozycji przeglądarki. Daty wydań produkcji, jakie możemy tam znaleźć sięgają nawet późnych lat 70-tych. Do wielu klasycznych tytułów pecetowych dołączyło niedawno mnóstwo gier ze starych konsol.

W zakładce Software pojawiła się kategoria The Console Living Room, gdzie znajdziemy setki tytułów posegregowanych według następujących konsol: Atari 2600, Atari 7800 ProSystem, ColecoVision, Magnavox Odyssey i Astrocade (wydany jeszcze w 1978 roku). Najbogatszy zbiór posiada Atari 2600 – znajdziemy tam kilkaset stareńkich produkcji, m.in. E.T. The Extra-Terrestrial, Chopper Command, Defender II, Frogger, River Raid, Space Invaders, Yars Revenge i wiele innych.

Jeśli po raz pierwszy słyszycie o inicjatywie Internet Archive, a z nostalgią wspominacie początki branży gier, to z pewnością zechcecie przejrzeć również zawartość katalogów Classic PC Games oraz Historical Software Collection. Wśród nich można znaleźć i zagrać m.in. w The Hobbit – inspirowaną twórczością J.R.R. Tolkiena tekstówkę z 1982 roku, o której ostatnio opowiadał Hed. Wszystkie gry da się bezproblemowo uruchomić w przeglądarce, bez pobierania dodatkowych aplikacji. Co prawda zbiór wciąż nie jest kompletny, a w grach brakuje dźwięku, ale administratorzy Internet Archive obiecują zająć się tym w niedalekiej przyszłości.

  1. Strona główna Internet Archives