Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2013, 10:20

autor: Góral

Grim Dawn nie ukaże się zgodnie z planem. Wersja beta zostanie udostępniona w tym roku

Twórcy gry Grim Dawn poinformowali, że projekt nie ukaże się zgodnie z planem. Studio Crate Entertainment zamierza jednak udostępnić wersję beta jeszcze w tym roku.

Studio Crate Entertainment poinformowało, że gra Grim Dawn ukaże się później, niż pierwotnie zakładano. Twórcy po prostu potrzebują więcej czasu na stworzenie swojego dzieła. Na tegoroczną premierę prawdopodobnie nie ma co liczyć.

Grim Dawn aktualnie znajduje się w fazie alpha. - Grim Dawn nie ukaże się zgodnie z planem. Wersja beta zostanie udostępniona w tym roku - wiadomość - 2013-08-17
Grim Dawn aktualnie znajduje się w fazie alpha.
Grim Dawn w skrócie:
  • Gra z gatunku hack and slash ufundowana na Kickstarterze
  • Za jej produkcję odpowiada kilkuosobowe studio Crate Entertainment
  • Obecnie projekt znajduje się w fazie alpha. Wersja beta zostanie udostępniona w tym roku

„Wersja alpha została udostępniona kilka miesięcy później, niż zakładaliśmy. Obecnie jest już sierpień, a do ukończenia gry jeszcze daleka droga. Nie dotrzymaliśmy pierwotnych planów z wielu różnych względów, a nie dlatego, że opóźnienia są modne” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Jednocześnie poinformowano, że studio kurczowo trzyma się planów finansowych i pieniędzy zebranych na Kickstarterze z pewnością nie zabraknie. Wśród powodów przedłużających się prac wymieniono między innymi dodawanie opcji, których wcześniej w ogóle nie było w planach czy też… narodziny dziecka Arthura Bruno, założyciela studia Crate Entertainment.

Firma planuje w tym roku udostępnić wersję beta, więc premiera pełnej wersji nastąpi najwcześniej na początku przyszłego roku, niestety żadnych wiążących terminów nie ujawniono. Od maja projekt znajduje się w fazie alpha. Dostęp do niej mają wszystkie osoby, które wpłaciły na produkcję przynajmniej 50 dolarów. Przy okazji warto przeczytać nasze wrażenia z rozgrywki. Sting stwierdził, że „Grim Dawn ma potencjał, aby stać się dobrym i grywalnym tytułem, chociaż twórcy muszą jeszcze nad nim sporo popracować.” Czekamy zatem na dalsze wieści dotyczące tej produkcji.