Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2020, 10:27

Gran Turismo 7 pokaże moc PS5

Gran Turismo 7 będzie pokazem możliwości PS5. Gra zaoferuje ray tracing i HDR w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Gran Turismo 7 pokaże moc PS5 - ilustracja #1
Gran Turismo 7 będzie prawdziwym pokazem mocy nowej generacji konsol.
W SKRÓCIE:
  1. Gran Turismo 7 będzie działać w 4K i 60 FPS z obsługą ray tracingu i HDR.
  2. Tytuł zmierza na PlayStation 5, jednak nie znamy daty jego premiery.

Gran Turismo 7 celuje w natywną rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę wraz z obsługą ray tracingu i HDR. Będzie to kolejny pokaz graficznych możliwości, z których słyną deweloperzy z firmy Polyphony Digital. Oficjalna strona gry ujawniła, w jaki sposób nowa odsłona serii Gran Turismo skorzysta z technologii obecnych w PlayStation 5.

Twórcy obiecują superszybkie wczytywanie wyścigów, bezproblemowe przeglądanie lobby i tworzenie zawodów sieciowych ze znajomymi. Dzięki nowym triggerom będziemy lepiej „czuć” prowadzenie samochodu oraz działanie systemu ABS.

Technologia dźwięku Tempest 3D zadba o to, byśmy poczuli się jak kierowca siedzący w prawdziwym samochodzie. Haptyczne wibracje w kontrolerze DualSense pozwolą dokładnie oddać każdą nawierzchnię toru wyścigowego.

Niestety, wraz z potwierdzeniem rozdzielczości, w jakiej działać będzie Gran Turismo 7, nie poznaliśmy daty premiery. Miejmy jednak nadzieję, że na debiut siódmej odsłony serii gier wyścigowych ze stajni Sony nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

  1. Oficjalna strona serii Gran Turismo