Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2022, 20:58

Gracze pokochali Planet Crafter - to „Subnautica na lądzie”

Do wczesnego dostępu na Steamie trafiło The Planet Crafter. Survival ten zdobył popularność i jest porównywany do Subnautiki.

W ubiegłym tygodniu do wczesnego dostępu trafiło The Planet Crafter, czyli survival od niezależnego studia Miju Games. Tytuł ten spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem i stopniowo gromadzi coraz większe grono graczy.

The Planet Crafter na Steam

Czym jest The Planet Crafter?

The Planet Crafter można określić „Subnauticą na lądzie”. Stylistyka obu produkcji jest bowiem niemalże identyczna. Również schemat rozgrywki jest bardzo podobny – trafiamy na niezamieszkałą przez ludzi planetę, gdzie musimy zbierać surowce, budować bazy oraz dbać o potrzeby kierowanej przez nas postaci.

Sam cel zabawy jest jednak inny. W produkcji od studia Miju Games musimy przygotować miejsce tak, by było zdatne do zamieszkania przez ludzi. W Subnautice musieliśmy natomiast uciec z planety.

Podczas przygody w The Planet Crafter eksplorujemy pustynne obszary wypełnione różnymi surowcami oraz pozostałościami po statkach, które wcześniej rozbiły się na powierzchni.

Liczba graczy i recenzje The Planet Crafter

The Planet Crafter zdołało zgromadzić wokół siebie sporą grupkę graczy. W szczytowym momencie w produkcji bawiło się jednocześnie ponad 9 tysięcy osób (via Steam DB).

Gracze pokochali Planet Crafter - to „Subnautica na lądzie” - ilustracja #1
Źródło: https://steamdb.info/app/1284190/graphs/

Recenzje wskazują natomiast, że produkcja spotkała się z niesamowicie ciepłym odbiorem – 95% graczy w serwisie Steam zostawiło jej pozytywną ocenę. Użytkownicy wspominają głównie, że The Planet Crafter jest niezwykle relaksujący. W niektórych opiniach pojawia się również wspomniane wcześniej porównanie do Subnautiki.

Tytuł możecie wypróbować bezpłatnie, na Steamie dostępne jest bowiem jego demo. Dodatkowo jeśli jesteście zainteresowani zakupem, to do jutra możecie to zrobić ze zniżką 10%. Warto odnotować również, że gra oferuje polską wersję językową.