Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2021, 15:08

Gracze LoL-a chcą częstszych reworków postaci; Riot: nie w tym roku

Gracze League of Legends stwierdzili, że całkowite przeróbki bohaterów (tzw. VGU) powinny pojawiać się znacznie częściej. Jeden z deweloperów ze studia Riot Games odpowiedział, dlaczego w tym roku jest to niemożliwe.

W SKRÓCIE:
  • gracze League of Legends wybrali kolejną postać, która otrzyma VGU – będzie to Udyr;
  • Riot Games planuje wydać przerobionego bohatera dopiero na początku 2022 roku;
  • społeczność LoL-a rozpoczęła dyskusję na temat częstszych „reworków”;
  • według jednego z deweloperów jedna przeróbka w 2021 roku spowodowana jest pandemią i pracą z domu.

W ostatnim czasie gracze League of Legends dostali możliwość zagłosowania na kolejną postać z gry, która otrzyma tzw. VGU (z ang. Visual-Gameplay Update), czyli kompletną przeróbkę bohatera – zarówno jego wyglądu, jak i umiejętności. Dowiedzieliśmy się, że zwycięzcą głosowania społeczności został Udyr (który po raz pierwszy pojawił się w grze jeszcze w 2009 roku), a jego nowej formy powinniśmy spodziewać się na początku 2022 roku. Informacja o planowanej dacie wydania odświeżonego Udyra sprawiła, że wśród graczy rozgorzała dyskusja na temat tego, czy deweloperzy z Riot Games nie zabierają się za VGU zbyt rzadko.

Aby nakreślić lepiej sytuację, przypomnę, że jakiś czas temu ogłoszono, iż w tym roku otrzymamy kompletną przeróbkę tylko jednej postaci - Dr. Mundo. Natomiast w najnowszym głosowaniu pojawiło się aż 5 bohaterów – Skarner, Nocturne, Quinn, Shyvana oraz Udyr. Zwycięzcę plebiscytu już poznaliśmy, ale gracze słusznie zauważyli, że jeśli kolejne VGU będą wydawane w podobnym tempie, to przeróbkę ostatniej postaci z powyższej puli zobaczymy dopiero w 2026 roku.

Taka wizja na pewno nie zadowala społeczności, ale jeden z deweloperów stanął w obronie studia i odpowiedział graczom, dlaczego w 2021 roku tylko jedna postać otrzyma VGU. Według niego jest to spowodowane pandemią i przestawieniem się na tryb pracy z domu, co sprawiło, że niektóre plany deweloperów musiały ulec zmianie (w tym wydanie dwóch przeróbek postaci, a nie tylko jednej). Kolejne lata mają pod tym względem wyglądać inaczej.

Ciężko oczywiście powiedzieć, na ile można ufać słowom dewelopera. Gracze dość sceptycznie podchodzą do całej sprawy, a tradycyjnie najczęściej padają komentarze, według których Riot Games zamiast zająć się takimi rzeczami jak VGU woli wydawać nowe postacie oraz skórki do nich i innych najpopularniejszych bohaterów.

Skoro zaś o skinach mowa, to fani animacji League of Legends mogą mieć powody do zadowolenia. Z okazji premiery nowej linii skórek twórcy z Riot Games wypuścili krótki filmik przedstawiający bohaterów zmagających się z nagłym problemem podczas Festiwalu Bestii. Materiał w serwisie YouTube w niecałe 24 godziny wyświetlono ponad 1,1 mln razy i polubiło go prawie 100 tys. użytkowników. Animację możecie obejrzeć też poniżej.