Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 marca 2013, 22:41

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Gracz na wypasie - edycja inspirowana Pyrkonem

Wielu z Was zapewne w ubiegły weekend odwiedziło poznański Pyrkon. Może poszliście tam z ciekawości i teraz chcielibyście bardziej wsiąknąć w gry i zabawy „odschoolowych nerdów” – planszówki, karcianki i tak dalej? Oto kilka propozycji na to jak zaczać swoją przygodę z wybranymi klasycznymi rozrywkami miłośników fantastyki.

Co było na początku? Papierowe RPG. Niektórym z Was może się to wydawać absurdalne, ale ludzie naprawdę się spotykają, wymyślają postaci, zapisują ich charakterystyki, rzucają kośćmi, a cała gra dzieje się wyłącznie w ich wyobraźni. Czego potrzebujemy, żeby rozpocząć zabawę? Absolutną podstawą jest podręcznik gracza. Do kupienia w polskiej wersji za 80 zł.

Gracz na wypasie - edycja inspirowana Pyrkonem - ilustracja #1

W co jeszcze się bawimy? Gramy w karty. Chyba najsłynniejszą kolekcjonerską grą karcianą jest Magic The Gathering. Co jakiś czas pojawiają się kolejne serie, zmieniają się zasady, więc najłatwiej będzie chyba jak zaczniecie od sprawienia sobie najnowszego „startera”. Później oczywiście zacznie się dokupowanie poszczególnych kart, kompletowanie talii i tak dalej.

Gracz na wypasie - edycja inspirowana Pyrkonem - ilustracja #2

Swoją drogą – jeżeli nie jesteście miłośnikami fantastyki, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wsiąknęli w grę karcianą inspirowaną serią Star Wars. Osobiście nie grałem, ale słyszałem o niej dużo dobrego.

Gracz na wypasie - edycja inspirowana Pyrkonem - ilustracja #3

Skoro już opanowaliśmy karty, to pora iść o krok dalej. Gry planszowe. Jedną z ciekawszych na start jest Gra o Tron. Jezeli obawiacie się, że to bubel powstały pod wpływem popularności serialu, to uspokajam Was – gra planszowa powstała lata temu, inspirowana wyłącznie książkami. Gra o Tron jest łatwa do opanowania, ale zapewnia mnóstwo frajdy.

Gracz na wypasie - edycja inspirowana Pyrkonem - ilustracja #4

Jedną z najciekawszych, ale także najdroższych i najbardziej angażujących klasycznych rozrywek dla nerdów są gry figurkowe. Oczywiście absolutną klasyką jest świat Warhammera, który niezmiennie od lat przyciąga wielu miłośników składania, malowania, ustawiania figurek i walczenia nimi. Wszystko oczywiście wedle szeregu skomplikowanych zasad. Podstawowy zestaw, który pozwoli Wam zacząć przygodę z Warhammerem kosztuje niecałe 300 złotych.

Gracz na wypasie - edycja inspirowana Pyrkonem - ilustracja #5