Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2020, 13:03

Gra twórców Suikoden wielkim sukcesem na Kickstarterze

Kickstarter Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, czyli gry jRPG od autorów serii Suikoden, zgromadził już ponad 3 mln dolarów.

Gra twórców Suikoden wielkim sukcesem na Kickstarterze - ilustracja #1
Na Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes poczekamy do 2022 roku.

Zespół Rabbit & Bear Studios ma powody do zadowolenia. Kickstarter projektu Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zgromadził już ponad 3,1 mln dolarów, co czyni z niego ósmy największy sukces w kategorii gier wideo w tym serwisie. Kwota ta ulegnie jeszcze sporemu zwiększeniu, gdyż akcja dobiegnie końca dopiero za 11 dni.

Cel minimalny ustalono na poziomie 509 tysięcy dolarów i udało się go osiągnąć w trzy godziny od uruchomienia zbiórki. Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes pomyślano jako duchowego spadkobiercę serii Suikoden, a nad grą pracują weterani tej serii, w tym jej ojciec - Yoshitaka Murayama. Sukces kickstartera pokazuje jak duże jest zapotrzebowanie na projekty tego typu.

Zgromadzenie środków pozwoli autorom na zwiększenie rozmiarów gry. Do setki zaplanowanych od początku bohaterów dojdzie dziewięciu nowych. Pojawi się także tryb Nowa Gra+ oraz minigierki obejmujące np. gotowanie, handel, łowienie ryb oraz łapanie i rozwijanie potworków. Dodany zostanie także system dialogów między członkami drużyny oraz kwestie audio wypowiadane w trakcie potyczek.

Fani Suikoden nie byli ostatnio rozpieszczani. Ostatnia główna odsłona, czyli Suikoden V, ukazała się w 2006 roku. Jak widać jednak, wiele osób nadal pała dużą sympatią do tej marki i jest gotowych wesprzeć finansowo jej autorów.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Premiera zaplanowana została na końcówkę 2022 roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes - strona Kickstartera