Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 października 2020, 10:19

Goku gra w Miedzi Legnica; piłkarz zmienił imię w hołdzie dla serii Dragon Ball

Piłkarz Miedzi Legnica postanowił zmienić imię na cześć jednej z najpopularniejszych postaci świata mangi i anime. Od teraz w zespole z województwa dolnośląskiego po murawie biega Goku.

W SKRÓCIE:
  1. Znany z gry w Miedzi Legnica piłkarz Joan Román zmienił imię na Goku.
  2. Powodem było wyznawanie podobnych wartości co główny bohater mangi (i anime) Dragon Ball.

Znany z gry w Miedzi Legnica Joan Román postanowił zmienić swoje imię na Goku. Powód jest dokładnie taki, jaki myślicie. Hiszpański piłkarz, który w swojej karierze zaliczył szkółkę Manchesteru City i rezerwy FC Barcelona, jest wielkim fanem Dragon Balla, dlatego zdecydował się na taki ruch.

Jak napisał Goku Román na swoim instagramowym profilu - jest wdzięczny Joanowi za wszystko, ale czas iść dalej.

Jestem wdzięczny Joanowi za wszystko, czego mnie nauczył. Od teraz jestem Goku. Wybrałem to imię, gdyż identyfikuję się z wartościami, które wyznawał i przekazywał ten bohater - empatia, wytrwałość i walka z przeciwnościami losu. Chciałem prosić wszystkich o uszanowanie mojej decyzji.

Goku każdy swój post na Instagramie oznaczał wcześniej hasztagiem „gokuseason”, a Instastory z ogłoszeniem tej informacji okraszone zostało tagiem #gokureborn, więc zmiana imienia nie była chwilową zachcianką hiszpańskiego pomocnika.

Goku gra w Miedzi Legnica; piłkarz zmienił imię w hołdzie dla serii Dragon Ball - ilustracja #1
Joan (a właściwie to Goku) Roman o swojej decyzji poinformował za pomocą Instastory.

Nie wiemy, czy Goku planując zmianę imienia brał pod uwagę potencjał marketingowy (podejrzewam, że tak) swojego ruchu. O sprawie pisały już największe media sportowe w Hiszpanii, więc żyjąc sobie na peryferiach futbolu w Legnicy jest o nim nieco głośniej niż zazwyczaj.

  1. Dragon Ball Z Kakarot – recenzja gry