Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 grudnia 2014, 11:47

autor: Jiker

Godfire: Rise of Prometheus – slasher twórców Real Boxing debiutuje na Androidzie

Godfire: Rise of Prometheus, slasher autorstwa polskiego studia Vivid Games (m.in. Real Boxing), wreszcie zadebiutował na platformie Google Play. Produkcja opowiadająca o losach tytana Prometeusza została wydana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Niemal pół roku temu w App Store zadebiutował slasher Godfire: Rise of Prometheus. Przez ten czas bydgoskie studio Vivid Games (m.in. Real Boxing, Ski Jump) nie tylko usprawniało i rozbudowywało grę (m.in. lipcowy Combat Update), ale też pracowało w pocie czoła nad edycją na Androida. Ta właśnie ujrzała światło dzienne i, podobnie jak Real Boxing, jest oferowana na platformie Google Play w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Długie oczekiwanie zostało po części zrekompensowane poprzez dodanie do wersji na Androida ekskluzywnej zawartości – areny Lava Pit do trybu survival, opcji Time Attack i urozmaicających rozgrywkę Questów. Poprawiono również oprawę wizualną, aczkolwiek z uwagi na dużą liczbę urządzeń działających pod kontrolą systemu Android na wielu z nich gra może działać z błędami (większość jest naprawiana na bieżąco, o czym świadczą komentarze użytkowników w Google Play). Ponadto wkrótce ze specjalnej wersji gry będą się mogli cieszyć posiadacze smartfonów i tabletów z najnowszymi układami centralnymi firmy Qualcomm (seria Snapdragon).

Autorzy zmienili też model biznesowy. Wpływ na decyzję o wydaniu Godfire: Rise of Prometheus na Androida w formie free-to-play z mikropłatnościami, zamiast Premium, miał przede wszystkim sukces, jaki odniosła darmowa wersja Real Boxing. Twórcom udało się w jej przypadku na tyle dobrze zbalansować system, że nie spotkał się on z nadmierną krytyką ze strony graczy i jednocześnie pozwolił twórcom zmaksymalizować wpływy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że liczba pobrań Real Boxing na platformie Google Play przekroczyła 10 milionów.

Fabularnie Godfire zakorzenione jest w greckich mitach i opowiada historię tytana Prometeusza. Nie zważając na gniew bogów, bohater historii postanowił ukraść i dostarczyć ludziom największy skarb Olimpu, czyli tytułowy boski ogień. Gdy był bliski realizacji zadania, drogę zagrodzili mu pozostali tytani, gotowi bronić artefaktu za wszelką cenę. Wywiązała się walka, w wyniku której heros został strącony na ziemię, podobnie zresztą jak boski ogień. Teraz Prometeusz musi odnaleźć zgubę i dokończyć misję, jaką sobie założył.

Godfire: Rise of Prometheus jest slasherem, czyli pełną akcji zręcznościówką, aspirującą do miana mobilnej wersji konsolowej serii God of War. Zabawa sprowadza się zatem przede wszystkim do toczenia brutalnych walk z dziesiątkami przeciwników. Mechanika rozgrywki pozwala na swobodną eksplorację map, a rozgrywaniu efektownych bitew sprzyja duża liczba możliwych ataków do wyprowadzenia. Poza standardowymi starciami co pewien czas musimy także zmierzyć się z potężnymi bossami, a dodatkowym urozmaiceniem są okazjonalne zagadki logiczne.

Poza kampanią gracz może bawić się w trybie survivalowym, gdzie walczy z niekończącymi się falami wrogów, a uzyskane wyniki porównuje z osiągnięciami reszty społeczności dzięki sieciowym rankingom. Dodatkowo użytkownicy Androida mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w opcji Time Attack, gdzie toczą bitwy na czas.