Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2022, 08:58

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Zobacz interaktywne mapy do God of War Ragnarok

Na rynku zadebiutował God of War Ragnarok. Z tej okazji anglojęzyczny serwis GamePressure przygotował dla swoich czytelników interaktywne mapy z wieloma przydatnymi informacjami.

Źrodło fot. Sony Interactive Entertainment
i

Długo wyczekiwana premiera God of War Ragnarok już za nami. Produkcja Sony – podobnie jak jej poprzedniczka – oferuje otwarty i niezwykle rozbudowany świat, który ciężko zgłębić samodzielnie. Dlatego redaktorzy serwisu GamePressure stworzyli praktyczny poradnik, zawierający wszystko, co każdy gracz Ragnarok powinien wiedzieć. Szczególną uwagę przyciągają interaktywne mapki (zdjęcia poniżej).

God of War Ragnarok – interaktywne mapy:

 • Svartalfheim – jest to mapa krasnoludzkiego królestwa i pierwsza lokacja, którą odwiedzisz w grze (nie licząc prologu).
 • Alfheim – tutaj znajdziesz mapę wszystkich obszarów królestwa zamieszkanego przez Mroczne i Jasne Elfy.
 • Vanaheim – jedna z największych interaktywnych map; w tym królestwie odwiedzicie dżunglę, ruiny, rzeki i okolice dużego krateru.
 • Midgard – ta mapa może na początku wydawać się znajoma, ale Midgard z GoW Ragnarok różni się od tego, który znalazł się w poprzedniej części serii.
 • Niflheim – dostępna wkrótce.
 • Helheim – dostępna wkrótce.
 • Muspelheim – dostępna wkrótce.

Mapy zostały przygotowane po to, by ułatwić odnajdywanie sekretów i znajdziek oraz rozpoczynanie opcjonalnych aktywności. Skorzystanie z nich będzie pomocne w zaliczaniu głównych światów w 100%, odnajdując całą dostępną zawartość. Niestety z racji wysokich kosztów produkcji nową techniką są one dostępne tylko w języku angielskim.

Zobacz interaktywne mapy do God of War Ragnarok - ilustracja #1

GamePressure

Zobacz interaktywne mapy do God of War Ragnarok - ilustracja #2

GamePressure

Zobacz interaktywne mapy do God of War Ragnarok - ilustracja #3

GamePressure

Interaktywne mapy – co w nich znajdziemy?

Na mapach zamieszczone zostały różnego rodzaju znaczniki, które symbolizują rzeczy do odnalezienia lub ukończenia.

 1. Zwykłe i legendarne skrzynie – odnajdywanie żółtych i czerwonych skrzyń może Wam pozwalać zdobywać więcej lootu. W legendarnych skrzyniach mogą być przechowywane unikalne wartościowe przedmioty, np. nowe ataki runiczne czy elementy wyposażenia Kratosa.
 2. Skrzynie Norn – z każdą z nich powiązana jest zagadka np. dotycząca ustawienia właściwych run. Nagrody za otwieranie tych skrzyń są bardzo wartościowe – to przedmioty, dzięki którym możecie permanentnie wydłużać paski zdrowia i szału.
 3. Mistyczne bramy – dzięki interaktywnym mapom możecie odkrywać nowe punkty szybkiej podróży i ułatwiać sobie dzięki temu podróżowanie po krainach.
 4. Przysługi – analiza map pozwoli Wam w odnajdywaniu miejsc rozpoczynania pobocznych questów gry. Mogą one mieć bardzo wartościowe nagrody i zakładać np. pokonanie elitarnego przeciwnika albo odnalezienie jakiegoś skarbu.
 5. Kruki Odyna – na mapach zaznaczono dokładne lub przybliżone miejsca odnajdywania kruków (niektóre z nich latają cały czas nad okolicą). Dzięki eliminowaniu kruków możecie otwierać skrzynie z cennymi skarbami – są one dostępne w krainie Niflheim.
 6. Nektary Yggdrasilu – nektary możecie odnajdywać w tych światach, w których dostępna jest opcja pływania łodzią. Możecie dzięki zbieraniu ich permanentnie zwiększać wybrane statystyki Kratosa.
 7. Miejsca walk z bossami – interaktywne mapy informują przede wszystkim o miejscach rozpoczynania pojedynków z duszami berserków – bardzo silnymi opcjonalnymi bossami z gry. Możecie też dowiadywać się o arenach walk z innymi opcjonalnymi i obowiązkowymi bossami, a także o nagrodach za ich wygrywanie.
 8. Artefakty i Wiedza o świecie – to odmiany sekretów i znajdziek. Wpisy o świecie możecie dodawać do kodeksu, zaś pozyskiwane artefakty sprzedawać w sklepach krasnoludów.

Ponadto każdy znacznik z interaktywnych map ma swój opis. Możecie dowiedzieć się więcej o sposobie dotarcia do danej znajdźki, czy np. o możliwym do odnalezienia unikalnym loocie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

E3 2021