W sieci pojawił się nowy materiał z gry God of War: Ragnarok. Jest to filmik z licznymi scenami walki i ciekawostkami od deweloperów.
Sony wciąż nakręca graczy na zbliżające się God of War: Ragnarok. Tym razem udostępniony został długi, bo aż dziewięciominutowy filmik zatytułowany „Combat and Enemies Elevated” („Walka i przeciwnicy wyniesieni na wyższy poziom”). Skupia się on przede wszystkim na animacjach, systemie walki oraz przeciwnikach. Materiał możecie obejrzeć poniżej.
Deweloperzy z Santa Monica Studio w filmiku zwracają uwagę na to, jak bardzo rozwinięto God of War: Ragnarok względem poprzedniej części z 2018 roku. Jak mówi główny projektant systemu walki w grze, Stephen Oyarijivbie:
Po naszej ostatniej grze słyszeliśmy, że społeczność bardzo chciała większej różnorodności minibossów, potworów oraz innych przeciwników. I tym razem zwróciliśmy na to większą uwagę.
Przykłady tej różnorodności widać na omawianym materiale; w każdym z Dziewięciu Światów mają pojawiać się inni wrogowie. W GoW: Ragnarok dostaniemy też więcej broni oraz ataków – chociażby cios dostępny przy spadaniu z wyższych platform albo taki, który można wyprowadzić po odbiciu się rzuconego topora od tarczy przeciwnika. Ponadto twórcy wspominają o synu Kratosa, Atreusie, który jest teraz bardziej samodzielny i dysponuje własnymi, specjalnymi mocami. Przekłada się to na bardziej złożone i szczegółowe animacje chłopaka.
Premiera God of War: Ragnarok nastąpi 9 listopada tego roku na konsolach PlayStation 4 oraz 5. 3 listopada zaś przeczytacie recenzje branżowych krytyków (w tym oczywiście naszą).
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
16

Autor: Zuzanna Domeradzka
Introwertyczka od urodzenia, która grami wideo interesuje się praktycznie od zawsze. Do Gry-Online.pl dołączyła w 2022 roku, pisząc najpierw w newsroomie growym – później zaczęła pomagać przy poradnikach. Jest entuzjastką FPS-ów i RPG-ów oraz wielką fanką serii Dragon Age, Five Nights at Freddy’s i Assassin’s Creed. Lubi również oglądać filmy, najchętniej wraca do Gwiezdnych wojen i Piratów z Karaibów. Wolny czas stara się spędzać aktywnie, jeżdżąc na rowerze lub deskorolce (ewentualnie platynując kolejne części cyklu Just Dance).