Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2018, 10:08

autor: AlexB

God of War - przedsprzedaż edycji kolekcjonerskiej zdradza datę premiery gry?

W sklepie internetowym GameStop rozpoczęła się przedsprzedaż edycji kolekcjonerskiej gry God of War. Zawiera ona między innymi figurkę Kratosa i Atreusa, mapę świata oraz szereg cyfrowych dodatków.

Kratos jest rozczarowany, że jeszcze nie zamówiłeś swojej edycji kolekcjonerskiej God of War. - God of War - przedsprzedaż edycji kolekcjonerskiej zdradza datę premiery gry? - wiadomość - 2018-01-19
Kratos jest rozczarowany, że jeszcze nie zamówiłeś swojej edycji kolekcjonerskiej God of War.

Dokładna data premiery God of War, czyli długo wyczekiwanej, przeznaczonej wyłącznie na konsolę PlayStation 4 kolejnej odsłony kultowej serii slasherów od studia Santa Monica, wciąż nie jest znana. Co prawda mówi się o 22 marca 2018 roku, lecz rewelacje te, pochodzące prosto z PlayStation Store, nie zostały jeszcze potwierdzone. Nie powstrzymało to jednak sklepu GameStop przed rozpoczęciem przedsprzedaży edycji kolekcjonerskiej najnowszej odsłony przygód Kratosa, który tym razem zmuszony będzie do stawienia czoła stworom i bogom wyjętym wprost z mitologii nordyckiej. Co ciekawe, według internetowego sprzedawcy edycja specjalna zadebiutuje 30 czerwca 2018 roku. Nie wiadomo jednak, czy jest to wiążąca data, czy jedynie potwierdzenie, że God of War ukaże się w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Zawartość God of War: Stone Mason Edition / Źródło: GameStop - God of War - przedsprzedaż edycji kolekcjonerskiej zdradza datę premiery gry? - wiadomość - 2018-01-19
Zawartość God of War: Stone Mason Edition / Źródło: GameStop

Edycja kolekcjonerska God of War, nazwana przez twórców Stone Mason Edition, została wyceniona na 149,99 dolarów (około 512 złotych). Co gracze otrzymają za tę kwotę (prócz, rzecz jasna, samej gry)? Pierwszą rzeczą, jaka rzuci się w oczy po otwarciu ogromnego pudła, będzie 9-calowa figurka, przedstawiająca Kratosa i jego syna, Atreusa, podczas walki. Została ona przygotowana przez znaną za oceanem firmę Gentle Giant, specjalizującą się w tego typu wyrobach. Statuetka jest jednak dopiero początkiem atrakcji przygotowanych dla kolekcjonerów. Prócz niej znajdą oni w pudle także mapę wydrukowaną na przyjemnym w dotyku materiale, ekskluzywny litograf, dwucalowe rzeźby braci Huldra, kamienny pierścień, breloczek z podobizną głowy Mimira, oraz elegancki steelbook do przechowywania swojego egzemplarza God of War.

Fizyczne fanty nie stanowią jednak całej zawartości God of War: Stone Mason Edition. Kolekcjonerzy otrzymają również mnóstwo dodatków w wersji cyfrowej. W ich skład wchodzą dwie specjalne tarcze i unikalna zbroja dla Kratosa, komiks i artbook, przygotowane przez wydawnictwo Dark Horse; oraz wyjątkowe tło systemowe dla konsoli PlayStation 4.

Czy taka zawartość jest warta swojej ceny? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Jedno jest jednak pewne – fanów marki God of War i kolekcjonerów, gotowych wydać każde pieniądze na ekskluzywne dodatki, z pewnością nie brakuje. Niestety, firma Sony nie ma na razie planów wydania edycji kolekcjonerskiej najnowszego dzieła studia Santa Monica w Polsce.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

God of War

God of War