Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2022, 13:30

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

God of War na PC otrzymał mody zaledwie kilka godzin po premierze

God of War w wersji na PC już po kilku godzinach od premiery otrzymał pierwsze modyfikacje. Przeróbki dotyczą głównie oprawy graficznej.

Ile czasu potrzebują moderzy, aby stworzyć nową zawartość do gry? Jeśli wziąć za przykład pecetową wersję God of War, to śmiało można powiedzieć, że wystarczy kilka godzin. Na stronie Nexus Mods jeszcze w dniu premiery GoW pojawiło się bowiem sześć modyfikacji, a aktualnie jest ich już piętnaście.

Nie są to, co prawda, projekty diametralnie zmieniające produkcję – znaczna większość z nich wprowadza do God of War jedynie poprawki graficzne. Dzięki modyfikacjom możemy śledzić przygody Kratosa i Atreusa zarówno w filmowym nastroju (Mythology Reshade), jak i mniej mrocznym klimacie (Simple Realistic) oraz w przyjemniejszym dla oka wygładzonym otoczeniu (Clear Fantasy).

Wśród projektów znajdziemy również zapisy do trybu Nowa gra plus, które moderzy eksportowali z konsoli. Dzięki temu gracze mogą przeżyć fabułę God of War, nie martwiąc się o ulepszanie ekwipunku. Takimi modyfikacjami są np. New Game Plus Start File, God of War NG Plus oraz Ultimate GOW Modded Starter Save. W tym ostatnim, jeśli wierzyć moderowi, Kratos jest na tyle silny, że nie potrzebuje pancerza.

God of War w wersji na PC dostępny jest aktualnie w sklepach Steam i Epic Games Store. Na pierwszej z wymienionych platform gra otrzymała już blisko 10 tysięcy recenzji, z których niemalże wszystkie są pozytywne. Zatem port zdecydowanie można uznać za udany.

  1. God of War - poradnik do gry
  2. Recenzja gry God of War na PC
  3. God of War pokazuje, że da się zrobić porządny port na PC