Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2023, 14:10

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Szykujcie się, Gladiator 2 nadchodzi; znamy datę premiery

Jeżeli ktokolwiek do tej pory wątpił w powstanie Gladiatora 2, teraz już może zyskać pewność, że tak się stanie. Poznaliśmy datę premiery kontynuacji hitu z 2000 roku.

Źródło fot. Gladiator, Ridley Scott, Universal Pictures, 2000
i

Mimo że w dalszym ciągu nie znamy wielu istotnych szczegółów związanych z sequelem Gladiatora, to pojawiła się informacja, że premiera filmu będzie miała miejsce 22 listopada 2024 roku (via Variety).

Gladiator 2 – pozostałe informacje

Za kamerą widowiska zasiądzie ponownie Ridley Scott, a scenariusz napisze David Scarpa, który współpracował ostatnio z reżyserem przy okazji filmu Napoleon. Główna rola w Gladiatorze 2 przypadła Paulowi Mescalowi, który został w tym roku nominowany do Oscara za występ w Aftersun. Aktor sportretuje dorosłego już Luciusa, syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca Commodusa (Joaquin Phoenix) – głównego antagonisty pierwszej części.

W obsadzie filmu zabraknie – z wiadomych przyczyn – Russela Crowe’a. Potwierdził to ostatnio sam zainteresowany, który przy okazji zdradził, że akcja filmu będzie dziać się 30 lat po wydarzeniach z oryginału, a Lucius będzie cesarzem Rzymu.

Przypomnijmy, że pierwsze doniesienia o rozpoczęciu prac nad kontynuacją nagrodzonego pięcioma Oscarami hitu otrzymaliśmy w 2018 roku. Scenariusz do filmu ukończono w 2021 roku. Według ostatnich informacji zdjęcia do Gladiatora 2 miały zostać przełożone z powodu napiętego grafiku Paula Mescala.

Nim nadejdzie przyszłoroczna premiera Gladiatora 2, warto odświeżyć sobie oryginalny obraz z 2000 roku. Kultową produkcję znajdziecie w bibliotece platformy Netflix.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej