filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 lutego 2023, 14:10

autor: Kamil Kleszyk

Szykujcie się, Gladiator 2 nadchodzi; znamy datę premiery

Jeżeli ktokolwiek do tej pory wątpił w powstanie Gladiatora 2, teraz już może zyskać pewność, że tak się stanie. Poznaliśmy datę premiery kontynuacji hitu z 2000 roku.

Źródło fot. Gladiator, Ridley Scott, Universal Pictures, 2000
i

Mimo że w dalszym ciągu nie znamy wielu istotnych szczegółów związanych z sequelem Gladiatora, to pojawiła się informacja, że premiera filmu będzie miała miejsce 22 listopada 2024 roku (via Variety).

Gladiator 2 – pozostałe informacje

Za kamerą widowiska zasiądzie ponownie Ridley Scott, a scenariusz napisze David Scarpa, który współpracował ostatnio z reżyserem przy okazji filmu Napoleon. Główna rola w Gladiatorze 2 przypadła Paulowi Mescalowi, który został w tym roku nominowany do Oscara za występ w Aftersun. Aktor sportretuje dorosłego już Luciusa, syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca Commodusa (Joaquin Phoenix) – głównego antagonisty pierwszej części.

W obsadzie filmu zabraknie – z wiadomych przyczyn – Russela Crowe’a. Potwierdził to ostatnio sam zainteresowany, który przy okazji zdradził, że akcja filmu będzie dziać się 30 lat po wydarzeniach z oryginału, a Lucius będzie cesarzem Rzymu.

Przypomnijmy, że pierwsze doniesienia o rozpoczęciu prac nad kontynuacją nagrodzonego pięcioma Oscarami hitu otrzymaliśmy w 2018 roku. Scenariusz do filmu ukończono w 2021 roku. Według ostatnich informacji zdjęcia do Gladiatora 2 miały zostać przełożone z powodu napiętego grafiku Paula Mescala.

Nim nadejdzie przyszłoroczna premiera Gladiatora 2, warto odświeżyć sobie oryginalny obraz z 2000 roku. Kultową produkcję znajdziecie w bibliotece platformy Netflix.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej