filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2022, 14:10

autor: Ania Orzech

Giancarlo Esposito dołączy do Marvela? Aktor chce zagrać ikoniczną postać

Giancarlo Esposito, znany szerszej publiczności jako Gus Fring z serialu Breaking Bad, potwierdził pogłoski o spotkaniu z szefostwem Marvela. Duński aktor wyjawił, w jaką postać chciałby się wcielić w ekranizacji komiksu.

kadr z serialu Breaking Bad/Netflix

Giancarlo Esposito to uznany serialowy aktor, którego możemy podziwiać w takich hitach jak Breaking Bad i Better Call Saul gdzie wcielał się w Gusa Fringa, The Boys, The Mandalorian, a nawet w grze wideo od studia Ubisoft – Far Cry 6 – gdzie pojawił się w roli dyktatora Antóna Castillo. Teraz artysta planuje zaprezentować się fanom z całkiem innej strony.

O tym, że Esposito miałby dołączyć do MCU mówi się już od dłuższego czasu. Jak poinformował portal The Direct, podczas TJH Superhero Car Show & Comic Con, odbywającego się w San Antonio w stanie Teksas, aktor potwierdził pogłoski dotyczące jego rozmowy z włodarzami Domu Pomysłów. Wiemy także, w którego z komiksowych superbohaterów chciałby się wcielić.

Choć Duńczyk nie ujawnił, jakiej dokładnie postaci dotyczą rozmowy, odniósł się do rozważań fanów. Te dotyczą aż trzech ikonicznych postaci – Dr Dooma, Magneto oraz Profesora X:

Jeszcze nie pracowałem dla Marvela, ale spotkałem się z jego przedstawicielami i rozmawiałem z nimi. Ludzie twierdzą, że powinienem zagrać Magneto lub Dr Dooma. Mówią także o Profesorze X. Przyznam otwarcie, że wybrałbym Profesora X.

Giancarlo Esposito jako Profesor X?

Fani Marvela przede wszystkim wskazują na serię o X-Menach, a patrząc na atuty duńskiego aktora, takie jak postawa czy jego charakterystyczna powaga, idealnie wpasowałby się w postać Magneto.

Odtwórca roli Gusa Finga najbardziej zainteresowany jest jednak rolą Profesora X, a biorąc pod uwagę historię kariery filmowej Esposito, nic dziwnego, że chciałby dla odmiany zagrać bohatera pozytywnego.

Profesor X, znany również jako Charles Xavier, to założyciel Instytutu Xaviera dla Utalentowanej Młodzieży. W ramach owej szkoły powstała grupa superbohaterów/mutantów o nazwie X-Men.

Giancarlo Esposito dołączy do Marvela? Aktor chce zagrać ikoniczną postać - ilustracja #1
Źródło: Marvel

Wcześniej w postać słynnego mutanta wcielili się Patrick Stewart (X-Men, X-Men 2, X-Men: Ostatni bastion, X-Men Geneza: Wolverine i Logan: Wolverine), a także James McAvoy (X-Men: Pierwsza klasa, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, X-Men: Apocalypse, X-Men: Mroczna Phoenix).

Pomimo iż wielu fanów uważa, że Giancarlo Esposito idealnie pasuje do wymienionych wcześniej ról, to nie obyło się także bez negatywnych opinii. Wskazują one najczęściej na wiek aktora (64 lata) oraz kolor skóry.