Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2018, 19:40

autor: "Vergil"

Ghost Recon Wildlands – Operacja specjalna 3 wprowadza misję z bohaterem Future Soldier

Firma Ubisoft udostępniła kolejną aktualizację do gry Ghost Recon: Wildlands. Operacja specjalna 3 wprowadza przede wszystkim misję będącą prequelem dla Ghost Recona: Future Soldier, a także dwie mapy i profesje do trybu Ghost War.

Po misjach nawiązujących do Splinter Cella i Rainbow Six firma Ubisoft przypomina graczom o wcześniejszych odsłonach cyklu Ghost Recon. - Ghost Recon Wildlands – Operacja specjalna 3 wprowadza misję z bohaterem Future Soldier - wiadomość - 2018-12-12
Po misjach nawiązujących do Splinter Cella i Rainbow Six firma Ubisoft przypomina graczom o wcześniejszych odsłonach cyklu Ghost Recon.

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands otrzymało nową aktualizację. Najważniejszy element Operacji specjalnej 3 to misja będąca prequelem gry Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier. Poza tym na graczy czekają Wydarzenia PvP, świeże klasy do trybu Ghost War, dwie niedostępne wcześniej mapy i tryb fotograficzny, a na posiadaczy przepustki Year 2 Pass – specjalny pakiet piechoty oraz wcześniejszy o tydzień dostęp do nowych profesji.

Nim rzucimy okiem okiem na zwiastun Operacji specjalnej 3 i przyjrzymy się z bliska atrakcjom przygotowanym przez Ubisoft, musimy odnotować, że podczas gdy na konsolach łatka waży do 18 GB (w zależności od wersji), pecetowi gracze muszą pobrać niecałe 6 GB (ze Steama) lub nieco ponad 18 GB (z Uplay).

Ciche wino, czyli darmowa misja

W misji zatytułowanej Ciche wino (w oryginale – Silent Spade) Nomad i jego drużyna zostają poproszeni o pomoc przez Scotta Mitchella znanego z wcześniejszych odsłon cyklu. Bohaterowie muszą połączyć siły z Johnem Kozakiem – nowicjuszem, a zarazem najmłodszym Duchem w historii – którego celem jest zbadanie tajemniczego związku pomiędzy kartelem Santa Blanca a nuklearnym zagrożeniem. Ukończenie misji zaowocuje zdobyciem prototypowego kamuflażu ułatwiającego ukrywanie się przed adwersarzami.

Co łączy kartel Santa Blanca z nuklearnym zagrożeniem na globalną skalę? - Ghost Recon Wildlands – Operacja specjalna 3 wprowadza misję z bohaterem Future Soldier - wiadomość - 2018-12-12
Co łączy kartel Santa Blanca z nuklearnym zagrożeniem na globalną skalę?

Nowe klasy i mapy do trybu Ghost War

W trybie Ghost War na sprawdzenie czekają dwie nowe klasy (na które gracze niezaopatrzeni w przepustkę Year 2 Pass muszą poczekać przez tydzień). Pierwszą z nich jest Szpica (ang. Vanguard) – reprezentant tej profesji wykrywa wrogów przy pomocy granatów sensorowych, oznaczając ich pozycję, a jego podstawowe narzędzia pracy to karabiny L85A2 oraz SR3M. Druga to Strzelec wyborowy, którego umiejętność Długi dystans (wymagająca naładowania) stabilizuje celownik, pozwalając mu zignorować efekt opadania pocisku; wyspecjalizowany w walce na dużą odległość Sharpshooter korzysta z karabinu M40A5.

Co zaś tyczy się wyżej wspomnianych map – mowa o Kopalni litu i Przedmieściach. Pierwsza z nich została ulokowana na zachodzie regionu Koani w północnej Boliwii, a znajdziemy tu zarówno otwarte przestrzenie, jak i zamknięte obiekty (magazyny). Druga natomiast mieści się na skraju kompleksu Santa Blanca, w pobliżu obozu La Cruz. Coś dla siebie znajdą tu zarówno snajperzy (wysokie budynki na obrzeżach), jak i miłośnicy walki na krótkim dystansie (znajdująca się nieopodal baza).

W takim miejscu każdy snajper może się poczuć jak w domu. - Ghost Recon Wildlands – Operacja specjalna 3 wprowadza misję z bohaterem Future Soldier - wiadomość - 2018-12-12
W takim miejscu każdy snajper może się poczuć jak w domu.

Tryb fotograficzny, wydarzenia PvP…

Poza tym w Operacji specjalnej 3 deweloperzy wprowadzają tryb fotograficzny. Po zatrzymaniu akcji możemy dobrać odpowiednie ujęcie, nałożyć na ekran jeden ze specjalnych filtrów bądź ustawić szereg opcji związanych ze zdjęciem. Więcej informacji na jego temat czeka w oficjalnym FAQ.

Kolejną nowością są Wydarzenia PvP, czyli wybierane przez graczy modyfikatory rozgrywki, obowiązujące we wszystkich meczach szybkiej gry. Każde takie wydarzenie trwa przez sześćdziesiąt godzin.

…pakiet piechoty i cała reszta

Jak wspomniano na wstępie, Operacja specjalna 3 wnosi również Pakiet piechoty dla posiadaczy Year 2 Pass, który w pełnej krasie możecie zobaczyć na poniższym obrazku. Wraz z aktualizacją do gry trafiła również dodatkowa zawartość, czyli pakiet wyposażenia Silent Spade Pack, nowe wzory spadochronów, a także sporo dodatkowych przedmiotów, które znajdziemy w skrzyniach bitewnych lub zdobędziemy za darmo, jako nagrody za konkretne wyzwania. Ponadto pecetowi gracze mogą liczyć na podarunki w postaci wyżej wspomnianych skrzynek, które otrzymają w zamian za polecanie gry znajomym.

Autorzy nie omieszkali przy tym wprowadzić szeregu poprawek związanych przede wszystkim z balansem poszczególnych klas oraz ekonomią Prestiżu; poza tym deweloperom udało się zdeptać szereg bugów, których pełna lista czeka na Was na oficjalnej stronie gry.

Pakiet piechoty czeka na graczy, którzy zaopatrzyli się w przepustkę Year 2 Pass. - Ghost Recon Wildlands – Operacja specjalna 3 wprowadza misję z bohaterem Future Soldier - wiadomość - 2018-12-12
Pakiet piechoty czeka na graczy, którzy zaopatrzyli się w przepustkę Year 2 Pass.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
  2. Recenzja gry Ghost Recon: Wildlands – kooperacja ponad wszystko
  3. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands - poradnik do gry