Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2020, 12:35

autor: AlexB

Ghost of Tsushima - twórcy dziękują graczom za wsparcie

Andrew Goldfarb ze studia Sucker Punch, wypowiadając się w imieniu całej ekipy, umieścił na Reddicie podziękowania dla graczy za udaną premierę oraz ciepłe przyjęcie Ghost of Tsushima. Tytuł można ogrywać wyłącznie na PlayStation 4 od 17 lipca.

Podziękowania dla graczy

W miniony piątek swoją premierę miała gra Ghost of Tsushima – ostatnia wielka produkcja ekskluzywna przeznaczona na platformę PlayStation 4. Tytuł został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez media branżowe, jak i graczy. Ekipa z Sucker Punch raczej nie ma powodów do narzekań z takiego obrotu spraw. Swoje zadowolenie wyraziła za pośrednictwem Andrew Goldfarba, specjalisty od komunikacji ze społecznością w amerykańskim studiu. Na Reddicie opublikował on post, w którym serdecznie dziękuje graczom za udaną premierę.

Ghost of Tsushima - twórcy dziękują graczom za wsparcie - ilustracja #1
Premierę Ghost of Tsushima można zaliczyć do udanych.

Oto, co możemy przeczytać w komunikacie Goldfarba:

Chciałem tylko wpaść i podziękować wszystkim za wsparcie i wspaniały weekend premierowy. Bardzo nam się podobają fantastyczne screeny, klipy oraz dyskusje [prowadzone na Reddicie – przyp. red.] - to naprawdę wiele dla nas znaczy.

Osoby z tego subbredita były jednymi z pierwszych, które zainteresowały się grą i nie jesteśmy w stanie dostatecznie wyrazić wdzięczności za całe podekscytowanie, wszystkie teorie i żarty, które przewinęły się tu przez ostatnie kilka lat – wszyscy naprawdę pomogliście zmotywować cały zespół podczas produkcji.

Mam nadzieję, że Ghost spełnił wasze oczekiwania i mamy nadzieję, że pierwszy weekend z grą był dla Was udany. Jesteśmy podekscytowani widząc tytuł na rynku i wszystkie niewiarygodne reakcje, klipy z walk, zrzuty ekranu przygotowane w trybie fotograficznym oraz fan arty, którymi społeczność już zdążyła się podzielić.

Ponadto Goldfarb zdradził, że ma nadzieję być częstszym gościem Reddita, gdzie będzie publikował nowe informacje związane z tytułem. Wkrótce możemy się zatem spodziewać np. wieści na temat nadchodzących aktualizacji do gry.

Współpraca turystyczna

Z innych ciekawostek na temat Ghost of Tsushima - studio Sucker Punch nawiązało współpracę turystyczną z prefekturą Nagasaki, która zarządza prawdziwą wyspą Cuszima, gdzie toczy się akcja gry. Choć twórcy tytułu przyznali niedawno, że nie odtworzyli w stu procentach tego lądu, wciąż w jego elektronicznej wersji można znaleźć pewne charakterystyczne budynki czy cuda natury. Na tej stronie możecie zobaczyć zdjęcia ich rzeczywistych odpowiedników wraz z krótkim opisem oraz zaproszeniem do odwiedzin. Ponadto znalazły się na niej informacje o inwazji Mongołów na Japonię.

Ghost of Tsushima - twórcy dziękują graczom za wsparcie - ilustracja #2
Oto współczesny widok na plażę Komoda – miejsca, w którym zaczęła się mongolska inwazja na Cuszimę. / Źródło: nagasaki-tabinet.com

Z pewnością tego typu kooperatywa może pomóc japońskiej turystyce, zwłaszcza teraz, gdy z powodu epidemii koronawirusa przeżywa dość ciężki okres. Raczej nie powinno zabraknąć graczy, którzy przemierzając połacie opanowanej przez Mongołów wirtualnej Cuszimy zechcą na własnej skórze poczuć atmosferę tej wyspy.

  1. Oficjalna strona gry Ghost of Tsushima
  2. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  3. Ghost of Tsushima – kompendium wiedzy