Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2022, 20:10

Ghost of Tsushima 2 coraz pewniejsze; nowego inFamous nie ma w planach

Ghost of Tsushima 2 może być coraz bliżej. Dzisiejszy komunikat studia Sucker Punch stanowi kolejną przesłankę odnośnie tego, nad czym obecnie pracuje deweloper.

Kilka dni temu przybliżyliśmy oferty pracy w studiu Sucker Punch, które dość wyraźnie wskazywały, że deweloper pracuje nad sequelem Ghost of Tsushima z 2020 roku. Biorąc pod uwagę sukces owej gry, jej kontynuacja nie byłaby, oczywiście, żadnym zaskoczeniem, choć oficjalnej zapowiedzi potencjalnego sequela raczej nie uświadczymy zbyt prędko.

Dziś jednak twórcy puścili „oczko” do fanów, którzy jej wyczekują – w pewnym sensie. Musicie wiedzieć, że studio Sucker Punch będzie świętowało w tym roku ćwierćwiecze swojego istnienia. Deweloper debiutował szerzej nieznanym Rocket: Robot on Wheels, a następnie opracował dwa cykle gier, które zyskały sporą popularność. Mowa o seriach Sly Cooper i inFamous.

W dzisiejszym komunikacie studia możemy przeczytać, że kolejna odsłona ani Sly Coopera, ani inFamous nie jest obecnym projektem twórców. Co więcej, prace nad takową nie zostały też zlecone żadnej innej firmie – choć ich powstania w przyszłości nie da się wykluczyć. Jedyne, czego należy się spodziewać w związku z tymi dwiema markami, to wypuszczenie w PS Store DLC Cole’s Legacy do gry inFamous: Second Son, które do tej pory było oferowane jedynie w ramach wersji kolekcjonerskiej.

Wniosek, który się nasuwa, jest więc prosty – jeśli tylko deweloper nie szykuje znów zupełnie nowej marki, ów obecny projekt to sequel Ghost of Tsushima. Jego opracowanie wpasowywałoby się również w dotychczasowe podejście studia Sucker Punch do tworzenia serii. Jeśli deweloper już jakąś zaczął, to kontynuował ją aż do momentu, w którym zaczęła się ona wypalać. Tego zaś o Ghost of Tsushima z pewnością nie można napisać.

E3 2021