Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2020, 10:50

Ghost in the Shell od Netflixa z pełnym zwiastunem. Fani oburzeni

W sieci pojawił się pełny zwiastun Ghost in the Shell: SAC_2045, czyli nowego serialu Netfliksa. Niestety, reakcje fanów mówią wszystko - nie na to czekali. Premiera widowiska w kwietniu bieżącego roku.

Czy Netflix strzela sobie w kolano adaptując kultową serię? - Ghost in the Shell od Netflixa z pełnym zwiastunem. Fani oburzeni - wiadomość - 2020-01-28
Czy Netflix strzela sobie w kolano adaptując kultową serię?

W sieci pojawił się pierwszy pełny zwiastun Ghost in the Shell: SAC_2045, czyli serialu Netfliksa zapowiedzianego na kwiecień bieżącego roku. Warto zaznaczyć, że materiał ukazał się na azjatyckim kanale giganta streamingu. Przypominamy również, że pierwszą zajawkę serialu mogliśmy obejrzeć w październiku 2019 roku. Nowy trailer prezentuje sporo akcji, strzelania, hakowanie i oczywiście masę migających obrazków. Możecie go zobaczyć poniżej (w wersji z angielskimi napisami).

Seria Ghost in the Shell zawsze kojarzyła się z politycznymi intrygami, filozoficznymi pytaniami i wartką akcją. Powyższy zwiastun zdaje się przedstawiać widowisko, które zapomniało o dwóch pierwszych filarach lub skrzętnie je ukrywa. Nic dziwnego, że fanom niezbyt spodobała się reklama serialu. Reakcje w mediach społecznościowych są w dużej mierze negatywne. Wystarczy spojrzeć na liczbę „łapek” w serwisie YouTube - 1,4 tysiąca w górę do 2,8 tysiąca w dół.

Fani skarżą się na animację 3D i ścieżkę dźwiękową. Znajdą się również komentarze, które obwiniają twórców o obdarcie tytułu z duszy. Trzeba przyznać, że animacja rzeczywiście nie wygląda najlepiej. Nie chodzi nawet o wybór „mainstreamowego” 3D, ale o płynność i modele postaci czy lokacje. Niektórzy słusznie zauważają, że grafice bliżej do Fortnite niż do ambitnego projektu, którego oczekiwaliby fani. Wygląda na to, że po aktorskim widowisku ze Scarlett Johansson, miłośnicy serii będą musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę.

Akcja serialu będzie rozgrywać się w 2045 roku, w czasach upadku globalnego kapitalizmu. Poznamy losy elitarnej japońskiej jednostki (Sekcja 9), która rozpocznie serię tajnych cyberoperacji. To na razie wszystko co wiemy o serialu. Podoba się Wam nowe wcielenie GitS?

  1. Oficjalna strona internetowa serialu Ghost in the Shell: SAC_2045