Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2022, 17:15

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Wojownicy Dendro nadciągają; aktualizacja 3.0 do Genshin Impact

Do Genshin Impact nadciąga duża aktualizacja oznaczona numerem 3.0. W końcu wiemy, kiedy „The Morn a Thousand Roses Brings” się ukaże, a także co nowego wprowadzi aktualizacja.

Już od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że deweloperzy Genshin Impact szykowali coś dużego na zbliżającą się aktualizację 3.0. Wczoraj ukazał się oficjalny zwiastun dotyczący tego patcha nazwanego „The Morn a Thousand Roses Brings”. Ten dość długi, bo aż 6-minutowy trailer ujawnia wiele szczegółów na temat aktualizacji.

Daty premiery

Deweloperzy podali ostatnio planowane daty premiery najbliższych aktualizacji. Największą zmianą jest to, że aktualizacje 3.0, 3.1 oraz 3.2 będą wychodziły w odstępach 5-tygodniowych, nie sześcio, jak to było do tej pory. Będzie się to wiązało ze zmniejszeniem ilości EXP potrzebnej do otrzymania nowego poziomu w Battle Passie (900, nie 1000 jak dotychczas). Poniżej podajemy planowane daty premiery aktualizacji.

  1. Wersja 3.0 - 24 sierpnia.
  2. Wersja 3.1 - 28 września.
  3. Wersja 3.2 - 2 listopada.
  4. Wersja 3.3 - 7 grudnia.

Kraina Sumeru

Wprowadzenie nowej krainy Sumeru to jedna z pierwszych informacji, jaką podzielili się deweloperzy w odniesieniu do aktualizacji 3.0. Ma być ona złożona z dwóch biomów: lasu deszczowego oraz pustyni. Na Sumeru ma się znajdować wiele osad, takich jak Sumeru City czy Port Ormos. Szczegółowo Sumeru opisywaliśmy tutaj.

Po wyjściu trailera wiemy, że historia związana z nacją mądrości (Nation of Wisdom) Sumeru jest bardzo rozbudowana i możemy spodziewać się wielu zadań w tej nowej krainie. Główny wątek ma najwyraźniej opierać się na konflikcie między uczonymi z Sumeru Akademiya a obecnym Archonem Dendro.

Nowe postacie

Do Genshin Impact mają zawitać nowe grywalne postacie. Mają nimi być m.in. przedstawiciele nowego elementu Dendro. Na zwiastunie zaprezentowano trzech nowych bohaterów.

  1. Tighnari - 5-gwiazdkowa postać reprezentująca element Dendro. Ma być DPS-em posługującym się łukiem.
  2. Collei - 4-gwiazdkowa postać władająca elementem Dendro. Jej bronią jest łuk, ma być supportem. Na zwiastunie widać, jak wzywa do pomocy „maskotkę”, Cuilein-Anbara.
  3. Dori - 4-gwiazdkowa postać, włada elementem Electro. Jest kupcem-supportem (z zamiłowaniem do Mory).

Nowe bronie oraz artefakty

Dwa zaprezentowane łuki to 5-gwiazdkowy Hunter’s Path oraz 4-gwiazdkowy End of the Line. Do gry zawitają również bronie tematycznie nawiązujące do Sumeru, a będą to: King’s Squire (łuk), Fruit of Fulfillment (katalizator), Moonpiercer (włócznia), Forest Regalia (broń ciężka), Sapwood Blade (miecz). Oprócz tego pojawią się nowe artefakty: Deepwood Memories oraz Gilded Dreams.

Wojownicy Dendro nadciągają; aktualizacja 3.0 do Genshin Impact - ilustracja #1
Źródło: genshin.hoyoverse.com

Graven Innocence

To duży event, który ma zawitać do Genshin Impact. Jego krótki opis to: „W Port Ormos znajduje się sklep o nazwie Acara Crafts. Niektórzy słyszą w nim westchnienia rzemieślników...”. Event ma dziać się w dżungli, w której to zmierzyć się będziemy mogli z nowymi przeciwnikami. Za uczestnictwo w nim można zdobyć nagrody w postaci Primogemów a nawet nową bohaterkę.

Wojownicy Dendro nadciągają; aktualizacja 3.0 do Genshin Impact - ilustracja #2
Źródło: genshin.hoyoverse.com

Tablet Analitycs

Na klifie w dziczy Sumeru tajemnicza alchemiczka Hajanad eksperymentuje z jej „Remelting Tablets”.

Prawdopodobnie będzie to coś na wzór znanych nam prób czasowych z Genshin Impact. Mamy „asystować Hajanad w badaniach” i brać udział w walkach. W zamian mamy otrzymywać nagrody.

Fayz Trials

Nowy Domain w grze ma być związany z zatrzymywaniem czasu. Na zwiastunie wyglądało to dość imponująco i zarazem ciekawie, kiedy czas w grze się zatrzymał i można było na spokojnie zaznaczyć przeciwników. Skończyło się to widowiskowym „bum!”.

Wojownicy Dendro nadciągają; aktualizacja 3.0 do Genshin Impact - ilustracja #3
Źródło: „The Morn a Thousand Roses Brings" Trailer

W Genshin Impact wraz z aktualizacją 3.0 (i późniejszymi) pojawi się o wiele więcej nowych atrakcji urozmaicających grę. Wymienione powyżej nowości to tylko te najważniejsze, które oficjalnie zapowiedziano wraz z trailerem. A wy czego w nowej aktualizacji nie możecie doczekać się najbardziej?

  1. Oficjalna strona Genshin Impact
  2. Genshin Impact w Epic Games Store