Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2017, 19:52

autor: godrikus

Gameplay trailer i wymagania sprzętowe Black Mirror

Za niecały tydzień odbędzie się premiera Black Mirror, nowego początku dla cyklu klasycznych horrorowych gier przygodowych. Z tej okazji otrzymaliśmy oczekiwany zwiastun z rozgrywką z gry. Wiemy też, jakiego sprzętu będzie wymagać wersja na PC.

Black Mirror to utrzymana w stylistyce gotyckiego horroru przygodówka rozgrywająca się w Szkocji pierwszej połowy XX wieku. - Gameplay i wymagania sprzętowe Black Mirror zaprezentowane - wiadomość - 2017-11-22
Black Mirror to utrzymana w stylistyce gotyckiego horroru przygodówka rozgrywająca się w Szkocji pierwszej połowy XX wieku.

W sierpniu tego roku dowiedzieliśmy się o tym, że firma THQ Nordic wespół ze studiem KING Art Games postanowiła wskrzesić popularną niegdyś serię Black Mirror czeskiego dewelopera Future Games. Produkcja, mimo że powiązana klimatem ze starą trylogią, ma być samodzielnym tworem oferującym nową historię. Premiera została zapowiedziana na listopad i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że twórcy wywiążą się z obietnicy szybkiego wydania przygodówki – do pojawienia się nowego Black Mirror na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych pozostał mniej niż tydzień – w gotyckiej Szkocji znajdziemy się 28 listopada. Dziś otrzymaliśmy wreszcie zwiastun przedstawiający rozgrywkę oraz wymagania sprzętowe wersji na PC. Filmik możecie obejrzeć poniżej:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1 lub 10 (64-bitowy)
 2. Procesor: Intel Q9650 lub AMD Phenom II X4 940
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon 7870 z 2 GB VRAM
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Dysk twardy: 11 GB wolnego miejsca

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 • System operacyjny: Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7 3770 3,9 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: GeForce GTX 960 lub Radeon R9 290 z 4 GB VRAM
 • DirectX: Wersja 11
 • Dysk twardy: 11 GB wolnego miejsca

Black Mirror studia KING Art Games to reboot znanej serii gier przygodowych point-and-click o tej samej nazwie. W produkcji wcielimy się w Davida Gordona prowadzącego śledztwo mające rozwikłać tajemnicę śmierci jego ojca. Gordon w drodze do celu będzie musiał się zmierzyć nie tylko z namacalnymi przeszkodami, ale też z prześladującymi go myślami i wizjami na temat losów własnej rodziny. Całość spowita jest w gotyckich mrokach Szkocji początków XX wieku. Nowe dzieło niemieckiego dewelopera ma być powrotem do korzeni klikanych przygodówek, lecz wprowadzać do tego gatunku odrobinę nowoczesności.

Przypominamy, że premiera Black Mirror odbędzie się 28 listopada na PS4, Xboksie One i PC.