Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2007, 11:05

autor: Misiek

Gameloft dostarczy Brain Challenge na Xbox Live Arcade

Gameloft to firma kojarzona najbardziej z sektora gier komórkowych. Wsławiła się już wieloma konwersjami znanych tytułów, ale tworzy też swoje własne programy. Jedną z bardziej popularnych pozycji na „komórki” wspomnianej korporacji w ostatnim czasie jest Brain Challenge. Teraz tytuł ten ma zostać przeniesiony także na Xbox Live Arcade.

Gameloft to firma kojarzona najbardziej z sektorem gier komórkowych. Wsławiła się już wieloma konwersjami znanych tytułów, ale tworzy też swoje własne programy. Jedną z bardziej popularnych pozycji na „komórki” wspomnianej korporacji w ostatnim czasie jest Brain Challenge, czyli kolejna produkcja składająca się z łamigłówek mających na celu usprawnienie pracy naszego mózgu. Teraz tytuł ten ma zostać przeniesiony także na Xbox Live Arcade.

Oczywiście oba koncerny (zarówno Gameloft, jak i Microsoft) są bardzo zadowolone z takiego stanu rzeczy. Brain Challenge w wersji na telefony komórkowe sprzedał się na całym świecie w liczbie ok. 1,5 miliona egzemplarzy, co jest doskonałym wynikiem jak na sektor „mobile”. Sukces był kontynuowany także później wraz z wydaniem Brain Challenge vol. 2 Stress Management.

Gameloft dostarczy Brain Challenge na Xbox Live Arcade - ilustracja #1

Czego możemy spodziewać się po wersji dedykowanej Xbox Live Arcade? Oczywiście poprawionej oprawy graficznej oraz dziesiątek różnego rodzaju testów w różnych kategoriach: logika, pamięć, czy matematyka. Gra ma wylądować na platformie sieciowej Microsoftu na początku przyszłego roku.

Firma Gameloft ogłosiła ponadto, że Brain Challenge wkrótce będzie dostępny także w wersji na iPoda, DS-a oraz PC. Każda z edycji ma być specjalnie przystosowana pod możliwości danej platformy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Brain Challenge

Brain Challenge