Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2023, 12:45

autor: Kamil Kleszyk

Game Pass pozostaje opłacalny, mimo że Microsoft wydaje fortunę na gry, twierdzi Phil Spencer

Phil Spencer zdradził, ile rocznie Microsoft wydaje na gry firm zewnętrznych trafiające do oferty Xbox i PC Game Pass.

Źródło fot. YouTube, Xbox, 2023
i

Microsoft może nie być liderem rynku gamingowego, jeśli chodzi o sprzedaż konsol, ale jednym z elementów, które z pewnością czynią z amerykańskiej firmy prawdziwego giganta branży, jest usługa Game Pass. Subskrypcja – pozwalająca za stosunkowo niewielkie pieniądze ogrywać masę różnego rodzaju tytułów – cieszy się dużą popularnością. Phil Spencer zdradził, ile kosztuje jej utrzymanie.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

PC Game Pass kupisz tutaj

W rozmowie z serwisem Windows Central szef Xboxa Phil Spencer ujawnił, że dołączanie do biblioteki Game Passa gier firm trzecich kosztuje korporację ok. miliarda dolarów rocznie.

Wkładamy w rynek mnóstwo pieniędzy – ponad miliard dolarów rocznie na wspieranie gier „third party” (zewnętrznych producentów i wydawców – dop. red.) dostępnych w ramach usługi Game Pass. Game Pass to jedna z rzeczy, które, jak wiecie, zbudowaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat, i nadal je rozwijamy. Jest na PC, jest w chmurze. To ważna część tożsamości naszych konsol. I myślę, że tak pozostanie. Będziemy nadal szukać sposobów na wprowadzanie innowacji w naszym portfolio gier i na naszej platformie – tłumaczył.

Biorąc pod uwagę, jak wielką sumę pochłania rocznie utrzymanie Game Passa, pojawia się pytanie o rentowność usługi. Okazuje się, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż firma wciąż czerpie z tego tytułu zyski.

Game Pass to usługa, która jest opłacalna finansowo, co oznacza, że zarabia pieniądze – dodał.

W trakcie wywiadu nie zabrakło również tematu ewentualnego wprowadzenia Game Passa na platformy PlayStation i Nintendo (plotki na ten temat krążyły w ubigłym tygodniu). Szef Xboxa odniósł się do tych doniesień, twierdząc, że firma nie planuje tego typu posunięć.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej