Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 grudnia 2020, 15:00

autor: Karol Laska

Gadżety i zabawki sugerują nowe szczegóły z Eternals, nadchodzącego filmu Marvela

Na jednej z indyjskich stron będą sprzedawane oficjalne gadżety z nadchodzącego filmu MCU pod tytułem Eternals. Dzięki opisowi zawartemu w internetowym sklepie poznaliśmy bliżej najważniejszych superbohaterów tejże produkcji.

Choć ekipa odpowiedzialna za tworzone w ramach Marvel Cinematic Universe Eternals jest już od jakiegoś czasu znana, to nadal twórcy nie uraczyli nas zbyt wieloma szczegółami fabularnymi. Los chciał, że dowiedzieliśmy się o nich dopiero teraz i to za sprawą indyjskiego sklepu internetowego Redwolf. W jaki sposób, zapytacie? Ano w taki, że udostępni on niedługo do sprzedaży oficjalne upominki i przedmioty związane z Eternals, i zareklamował je dość dokładnym opisem każdej z postaci wchodzącej w ten superbohaterski skład. Jeżeli jesteście zaznajomieni z komiksami, to informacje te nie będą dla Was zaskoczeniem, ale reszta zapewne z chęcią pozna moce, którymi dysponują następujące postacie.

Ikaris (Richard Madden) to najsilniejszy osobnik z całego zespołu Przedwiecznych, a zarazem ich taktyczny lider. Dysponuje nie lada siłą, potrafi latać, a z jego oczu wydobywają się wiązki kosmicznej energii. Z kolegi Sersi (Gemma Chan) to obrończyni ludzkości przed rasą Deviants, pracująca jako kuratorka muzeum. Niech Was jednak nie zwiedzie ten niepozorny zawód, bo po godzinach manipuluje ona materią na wiele różnych sposobów. A, no i podkochuje się od wieków w Ikarisie.

Gadżety i zabawki sugerują nowe szczegóły z Eternals, nadchodzącego filmu Marvela - ilustracja #1
Po Grze o tron i Rocketmanie Richard Madden zdecydował się na Eternals.

Kolejnym liderem, a raczej liderką (tylko że duchową) Eternals jest Seri (Salma Hayek). Pomogła w rozbudowie ludzkiej cywilizacji – dysponuje także zdolnościami leczniczymi i komunikuje się z Celestianami – potężnymi istotami połączonymi ze sobą specjalną mocą kwantowej telepatii.

Ciekawą supermocą dysponuje także Phastos (Brian Tyree Henry), gdyż jest on takim Hefajstosem na sterydach. Jego głównym atrybutem jest młot, a poza tym może stworzyć co tylko potrzeba, jeżeli tylko dysponuje odpowiednimi materiałami. Nie wiem, czy wiecie, ale Marvel posiada też swoją odpowiedniczkę Flasha i jest nią Makkari (Lauren Ridloff), którą również zobaczymy w Eternals. To najszybsza kobieta w całym wszechświecie, skacząca z planety na planetę dzięki kosmicznej prędkości.

Każda ekipa ma też swojego typowego mięśniaka – w tym przypadku będzie nim Gilgamesh (Don Lee). To potężny wojownik dysponujący kosmiczną energią. Jego bliską, choć nieoczywistą przyjaciółką jest Thena (Angelina Jolie), która również znakomicie radzi sobie na polu bitwy, będąc w stanie używać dowolnej wybranej przez siebie broni.

Gadżety i zabawki sugerują nowe szczegóły z Eternals, nadchodzącego filmu Marvela - ilustracja #2
Kumail Nanjiani ostro przypakował do roli Kingo.

Na sam koniec pozostawiłem równie ciekawą trójkę bohaterów – Druiga (Barry Keoghan), Kingo (Kumail Nanjiani) oraz Sprite (Lia McHugh). Pierwszy z nich to typowy władca cudzych umysłów, który nie do końca dogaduje się z resztą Eternals. Drugi to bollywoodzki gwiazdor, strzelający na lewo i prawo kosmicznymi pociskami. Trzeci to wiecznie kilkunastoletnia dziewczyna o dojrzałej duszy, potrafiąca tworzyć bardzo wiarygodne iluzje.

I choć trudno ogarnąć naraz te wszystkie postacie, moce oraz charaktery, to mamy jeszcze trochę czasu, aby je sobie przyswoić. Film zadebiutuje 5 listopada 2021 roku, a wyreżyseruje go Chloé Zhao – utalentowana artystka niezależna odpowiedzialna między innymi za Nomadland czy Jeźdźca.