Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 12:50

autor: AlexB

FUSER - oto nowa gra muzyczna od twórców cyklu Rock Band

Firma NCSoft oraz znane między innymi z cyklu Rock Band studio Harmonix zapowiedziały grę FUSER. Tytuł pozwoli na stworzenie własnych, muzycznych miksów. Ukaże się on na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch jesienią tego roku.

W SKRÓCIE
 1. Firma NCSoft i studio Harmonix zapowiedziały grę FUSER.
 2. Tytuł pozwoli na wcielenie się w DJ-a i tworzenie własnych muzycznych miksów, a później publikowanie ich w sieci.
 3. Produkcja zadebiutuje na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch jesienią tego roku.
 4. Na imprezie PAX East można zagrać w demo gry.

Choć największy szał na gry muzyczne już dawno za nami, nie oznacza to, że całkiem zniknęły one z rynku. Od czasu do czasu swoje premiery mają nowe produkcje należące do tego gatunku. Kolejną z nich zapowiedziało studio Harmonix, które możecie kojarzyć przede wszystkim z cyklu Rock Band i pierwszych odsłon serii Guitar Hero. Nosi ona tytuł FUSER i zadebiutuje jesienią tego roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Poniżej obejrzycie jej pierwszy trailer.

FUSER pozwoli graczom na wcielenie się w rolę DJ-ów. Dzięki specjalnej technologii opracowanej przez studio Harmonix będą oni mogli miksować ze sobą różne utwory muzyczne – łączyć linię wokali czy mieszać ze sobą ścieżki instrumentalne oraz dodawać do nich rozmaite efekty. Im lepiej i płynniej im to wyjdzie, tym więcej punktów dostaną. Co istotne, jeśli ktoś uzna, że stworzona przez niego kompilacja szczególnie mu wyszła, to otrzyma opcję podzielenia się nią ze społecznością. Kto wie, być może FUSER ujawni ukryte muzyczne talenty w niektórych osobach i otworzy im drogę do kariery.

Dzięki grze FUSER kariera DJ-a stanie przed Wami otworem. - FUSER - oto nowa gra muzyczna od twórców cyklu Rock Band - wiadomość - 2020-02-27
Dzięki grze FUSER kariera DJ-a stanie przed Wami otworem.

W premierowej wersji tytułu piosenek ma być ponad sto. Będą one należały do najróżniejszych gatunków muzycznych, począwszy od popu, poprzez rap, R&B, dance, rock i country, a na muzyce latynoamerykańskiej skończywszy. Na razie znamy szesnaście z nich. Oto one:

 1. 50 Cent – In Da Club
 2. Billie Eilish – Bad guy
 3. Blue Öyster Cult – (Don't Fear) The Reaper
 4. The Chainsmokers ft. Daya – Don't Let Me Down
 5. The Clash – Rock the Casbah
 6. Fatboy Slim – The Rockafeller Skank
 7. Imagine Dragons – Thunder
 8. J. Balvin & Willy William – Mi Gente
 9. Lady Gaga – Born This Way
 10. Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)
 11. Lizzo – Good As Hell
 12. LMFAO ft. Lauren Bennett & GoonRock – Party Rock Anthem
 13. Migos – Stir Fry
 14. Post Malone – Better Now
 15. Smash Mouth – All Star
 16. Warren G & Nate Dogg – Regulate

W FUSER piosenki będzie można miksować w ramach trzech trybów zabawy. Pierwszy, Kariera, pozwoli na poprowadzenie naszego wirtualnego awatara od skromnych początków po uczestnictwo w największych festiwalach muzycznych. Po drodze zapoznamy się ze wszystkimi niuansami zabawy, weźmiemy udział w szeregu wyzwań oraz odblokujemy ukrytą zawartość. Drugi, Freestyle, umożliwi względnie bezstresową zabawę i eksperymenty w łączeniu utworów. Natomiast w ramach trybu Multiplayer staniemy do rywalizacji na punkty z innymi graczami.

W FUSER będzie można zagrać na takich efektownych scenach. - FUSER - oto nowa gra muzyczna od twórców cyklu Rock Band - wiadomość - 2020-02-27
W FUSER będzie można zagrać na takich efektownych scenach.

Wydawcą FUSER będzie firma NCSoft. Oto, w jaki sposób jej prezes, Yoon Song-Yee, wypowiedziała się na temat produkcji ekipy z Harmonix (via Blue's News):

Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy FUSER wiedzieliśmy, że to coś wyjątkowego. Tytuł bierze cały rozwijany przez dekady dorobek studia Harmonix i oferuje esencję tworzenia, słuchania i dzielenia się muzyką, w konsekwencji gwarantując, że każdy będzie mógł poczuć się jak gwiazda. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak gracze zareagują na tę produkcję.

FUSER da spore pole do popisów jeśli chodzi o miksowanie piosenek. - FUSER - oto nowa gra muzyczna od twórców cyklu Rock Band - wiadomość - 2020-02-27
FUSER da spore pole do popisów jeśli chodzi o miksowanie piosenek.

Pierwsze opinie na temat FUSER przedstawiciele studia Harmonix i firmy NCSoft będą mogli usłyszeć już w ten weekend. Demo pozycji jest bowiem obecne na rozpoczynającej się dziś w Bostonie imprezie PAX East.

 1. Oficjalna strona gry FUSER