Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release 11 bit studios S.A. Press Release 21 stycznia 2020, 18:52

Frostpunk przed zimowym kataklizmem - premiera rozszerzenia Ostatnia Jesień

Ostatnia Jesień stanowi prequel i rozgrywa się przed punktem zwrotnym dla uniwersum Frostpunka - nadejściem niekończącej się, niespotykanie srogiej zimy. Poznaj wydarzenia sprzed lodowego kataklizmu i pokieruj budową ikonicznego generatora.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Cenega, oficjalny partner 11 bit studios w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, ma przyjemność poinformować, że najbardziej złożone i największe rozszerzenie do gry Frostpunk, Ostatnia Jesień, debiutuje dziś na komputerach PC. Dodatek jest dostępny w edycji pudełkowej, jako część wydań Frostpunk Season Pass i Frostpunk: Edycja Gry Roku w polskiej wersji językowej.

Frostpunk przed zimowym kataklizmem - premiera rozszerzenia Ostatnia Jesień - ilustracja #1

Ostatnia Jesień stanowi prequel i rozgrywa się przed punktem zwrotnym dla uniwersum Frostpunka - nadejściem niekończącej się, niespotykanie srogiej zimy. Poznaj wydarzenia sprzed lodowego kataklizmu i pokieruj budową ikonicznego generatora. Warunki pracy na budowie będą nadzwyczaj trudne i nie każdy pracownik będzie zadowolony z zastanej daleko od domu sytuacji. Niektórym z twoich ludzi – chociaż wcale nie muszą tego wiedzieć - przyjdzie zapłacić za próbę podarowania ludzkości jej ostatniej nadziei najwyższą cenę. Ale to w twoich rękach leży ostateczna decyzja i to ty musisz zdecydować, jak wiele można poświęcić dla wyższego dobra.

“Wszyscy kojarzą Frostpunka ze śniegiem i zimą, więc naszym celem była zmiana tonu gry i podarowanie naszym graczom czegoś nowego. Było to dla nas wyzwaniem, ale w wyniku tego powstał najbardziej złożony i pełen niuansów scenariusz w całym uniwersum Frostpunka” - mówi Kuba Stokalski, Lead Designer gry i dodatku Ostatnia Jesień.

Frostpunk: Ostatnia Jesień to:

 1. Fabularny prequel osadzony w nowym, jeszcze nie pokrytym przez śnieg środowisku. Gracze podejmą próbą skonstruowania generatora i przygotowania społeczeństwa na nadchodzącą zimę
 2. Nowy wariant trybu Nieskończoności - Budowniczowie - który redefiniuje wyzwanie stojące przed graczami i pozwala na testowanie nowych rozwiązań
 3. Dwie nowe Księgi Praw, dzięki którym pokierujesz społeczeństwo ku nieznanym dotąd ścieżkom
 4. Nowe zdarzenie i zagrożenia, z którymi musisz radzić sobie jako zarządca budowy, takie jak
 5. toksyczne, podziemne gazy oraz strajki pracowników
 6. Inspiruj społeczeństwo w kreatywny sposób, zakładając związki zawodowe, lub wprost nim manipuluj
 7. Nowe drzewko technologii, nowe wynalazki do odkrycia i zasoby do pozyskania
 8. 25 nowych budynków m.in. doki dla statków z zasobami, stacja telegraficzna, budynek unii
 9. Nowa klasa społeczna - więźniowie, stanowiący tanią i posłuszną siłę roboczą
 10. Oraz szereg nowych mechanik i ulepszeń rozgrywki

Ostatnia Jesień to cześć Frostpunk Season Pass,? które zostało wydane na PC w sierpniu. Przepustka daje dostęp do trzech dodatków: Szczeliny? (już dostępny), Ostatnia? Jesień (do pobrania od 21 stycznia 2020) oraz tajemniczy Projekt? TVADGYCGJR? (do pobrania w 2020 roku) oraz dodatków: ścieżki dźwiękowej z gry (na płycie audio CD i w wersji cyfrowej) i cyfrowego artbooka.

Przepustka Sezonowa jest również częścią wydania Frostpunk:? Edycja Gry Roku,? która zawiera:

 1. Podstawową wersję gry Frostpunk??(na płycie DVD)
 2. Season Pass zawierający 3 dodatki
 3. New London – The Art of Frostpunk?– 56-cio stronicowy artbook w twardej oprawie?ze? złoceniami
 4. Ścieżkę dźwiękową z gry (na płycie audio?CD? i w wersji cyfrowej)

Wydania pudełkowe gry Frostpunk? dostępne na m.in. empik?.com,? mediaexpert?.pl,? mediamarkt?.pl i euro.com.pl.? Sprawdź pozostałe sklepy i dowiedz się więcej o grze na https://frostpunk?.cenega.pl.