Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2019, 15:04

Free Guy - Ryan Reynolds i Ninja zagrają w filmie o grze

W trakcie nowojorskiego Comic Conu zapowiedziano Free Guy - komedię od reżysera Stranger Things. Oprócz Ryana Reynoldsa w roli pechowego NPC-a w grze wideo w filmie wystąpią popularni streamerzy.

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było, gdybyście byli pospolitym NPC-em w grze sieciowej? Na to pytanie postara się odpowiedzieć Free Guy – nowa komedia Shawna Levy’ego (reżysera Stranger Things), tworzona przez wytwórnię 20th Fox Century i zapowiedziana w trakcie nowojorskiego Comic Conu. Głównym bohaterem będzie niefortunny kasjer bankowy (w tej roli Ryan Reynolds), którego placówka co chwila staje się celem napadów. Wkrótce odkrywa, że jest on tylko mało znaczącą postacią niezależną w grze wideo Free City. Co gorsza, tytuł wkrótce zakończy żywot, i to na barki zwykłego NPC-a spada zadanie uratowania wirtualnego świata. Kreację Reynoldsa możecie zobaczyć na oficjalnym plakacie filmu, który zamieściliśmy poniżej.

Free Guy - Ryan Reynolds i Ninja zagrają w filmie o grze - ilustracja #1
Kto potrzebuje bohaterów, skoro mamy szeregowego NPC-a?

Zapewne w filmie nie zabraknie nawiązań do gier wideo, jak to miało miejsce w przypadku serii z Ralphem Demolką (zresztą też tworzonej pod egidą Disneya) i podobnych produkcji z ostatnich lat. Co jednak najciekawsze, na ekranie zobaczymy także znanych streamerów. Tyler „Ninja” Blevins, Lannan „Lazarbeam” Eacott oraz Seán „Jacksepticeye” McLoughlin pojawią się jako goście, a według serwisu IGN dołączy do nich także Pokimane. Nie wiemy dokładnie, jaką odegrają rolę, aczkolwiek McLoughlin i Reynolds żartują na {link}https://twitter.com/Jack_Septic_Eye/status/1179861021864988691|Twitterze{/link}, że ten pierwszy starannie przygotował się do zagrania… Q*berta.

Ważną rolę odegra też Taika Waititi, który będzie wydawcą Free City, a zarazem głównym przeciwnikiem granego przez Reynoldsa bohatera. Prócz tego zobaczymy Joego Keery’ego, Utkarsha Ambudkara i Jodie Comer, przy czym ta ostatnia wcieli się zarówno w rzeczywistą postać, jak i swojego awatara w Free City – Molotov Girl. Niestety, na razie nie pokazano żadnych ujęć ani też teaser trailera nikomu poza garstką wybranych. Jedyną namiastką jest materiał z obsadą filmu, w którym Reynolds i Waititi jakoś nie mogą sobie przypomnieć ostatniego (i niezbyt udanego) wspólnego występu.

Nie znaczy to, że nie otrzymaliśmy materiałów z samego filmu. W ramach panelu na Comic Conie zaprezentowano garść ujęć, które uczestnicy imprezy udostępnili w mediach społecznościowych. Część z nich zamieściliśmy poniżej. Na zobaczenie tego w akcji przyjdzie nam poczekać do upublicznienia pierwszego zwiastuna oraz – rzecz jasna – premiery obrazu. Free Guy trafi do światowych kin 3 lipca 2020 roku.