Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2020, 09:32

FPS Project A od Riot Games może nazywać się Valorant

Fani odkryli, że znane z League of Legends studio Riot Games zarejestrowało znak handlowy Valorant. Najpewniej będzie to oficjalny tytuł sieciowej strzelanki, która na razie funkcjonuje pod tymczasową nazwą Project A.

Na razie nie wiemy, kiedy Project A zadebiutuje na rynku. - FPS Project A od Riot Games może nazywać się Valorant - wiadomość - 2020-02-25
Na razie nie wiemy, kiedy Project A zadebiutuje na rynku.

Jedną z najciekawszych produkcji, nad którymi obecnie pracuje studio Riot Games jest sieciowy FPS znany jako Project A. Możliwe że właśnie poznaliśmy jego oficjalny tytuł, który brzmi Valorant.

Fani odkryli, że Riot Games kilka dni temu zarejestrowało znak handlowy Valorant. Z wniosku wynika, że nazwa ta powiązana jest w grami, figurkami, esportem oraz transmisjami rozgrywek. Niedawno na Twitterze założono również konto PlayVALORANT, którym najpewniej administruje ktoś ze wspominanego studia.

Riot Games pracuje obecnie nad:
  1. rozwojem LoL-a, Teamfight Tactics oraz Legends of Runeterra,
  2. sieciowym FPS-em Project A,
  3. RPG akcji Project F,
  4. bijatyką Project L,
  5. mobilnym i konsolowym League of Legends: Wild Rift,
  6. strategią LoL Esports Manager.

Project A nie jest jedyną nienazwaną jeszcze oficjalnie grą, nad którą pracuje obecnie Riot Games, ale udostępnione do tej pory informacje i materiały wideo sugerują, że ta strzelanka jest na znacznie bardziej zaawansowanym etapie produkcji niż RPG akcji Project F oraz bijatyka Project L. Tytuł Valorant został więc najpewniej zarejestrowany właśnie z myślą o tym FPS-ie.

Przypomnijmy, że Project A będzie sieciową strzelanką z widokiem pierwszoosobowym i kreskówkową stylistyką. Udostępnione na razie informacje na temat tej produkcji są bardzo skromne. Niedawno Riot Games pozwoliło jednak kilku osobom ze społeczności fanowskiej pobawić się tą grą. Z ich relacji wynika, że rozgrywka będzie miała taktyczny charakter, podobny do mechaniki Counter-Strike: Global Offensive. Pojawi się system klas, ale różnice między nimi nie będą tak duże jak w przypadku bohaterów Overwatch. Podstawowym trybem zabawy ma być podkładanie bomby.

  1. Project A – oficjalna strona gry
  2. Riot Games – strona oficjalna