Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2015, 19:45

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Forza Motorsport 6 - sześćdziesiąt klatek, ale bez dynamicznej pogody

Jeden z punktów programu dzisiejszej konferencji Microsoftu zorganizowanej z okazji startu targów E3 poświęcony został kolejnej odsłonie Forzy Motorsport. Potwierdzono krążące od pewnego czasu informacje związane z grą, a także ujawniono, że ukaże się ona 15 września tego roku.

Fragment konferencji Microsoftu dotyczący Forzy Motorsport 6 rozpoczął się nietypowo, bo od prezentacji krótkiego filmiku poświęconego historii samochodów, a później na scenie pojawił się… nowy model Forda GT. Następnie ogłoszono o nawiązaniu współpracy z producentem wspomnianego auta, a więc koncernem Ford, którego inżynierowie pomagają deweloperom ze studia Turn 10 w pracach nad grą. Nie zabrakło przy tym tradycyjnych zapewnień, że produkcja będzie „najpiękniejszą i największą” odsłoną cyklu. Pokazano również nowy zwiastun zawierający krótkie fragmenty rozgrywki. Na samym filmie znalazła się najważniejsza informacja w postaci konkretnej daty premiery tytułu. Ten ukaże się na Xboksie One 15 września tego roku. Trailer potwierdził też kilka innych szczegółów, które jakiś czas temu wyciekły do internetu za sprawą japońskiej wersji oficjalnej strony Xboksa.

Dowiedzieliśmy się więc, że Forza Motorsport 6 rzeczywiście działać ma w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę. Produkcja pozwoli również na zabawę w sieci maksymalnie 24 użytkownikom. Gracze ścigać się będą mogli po 26 torach zasiadając za kółkiem jednego z ponad 450 dostępnych aut (najwięcej w historii cyklu). Ponadto w grze pojawi się możliwość rozgrywania zawodów nocą oraz w deszczu. Nie będą to jednak elementy dynamiczne, co więcej – ograniczone zostaną tylko do kilku tras.