Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2018, 15:38

autor: Aquma

Fortnite otrzymało patch 2.3.0

Nowa aktualizacja gier Fortnite i Fortnite: Battle Royale kończy wydarzenie zimowe i rozpoczyna event Mutant Storm. Patch naprawia także wiele błędów oraz wprowadza do produkcji Epic Games nowy przedmiot i szereg usprawnień rozgrywki.

Fortnite stale się rozwija. - Fortnite otrzymało patch 2.3.0 - wiadomość - 2018-01-26
Fortnite stale się rozwija.

Popularna strzelanka od Epic Games – Fortnite – doczekała się właśnie kolejnej aktualizacji. Poza zakończeniem wydarzenia zimowego i ponownym rozpoczęciem eventu Zmutowane Burze (ang. Mutant Storm) w trybie Ratowania Świata (ang. Save the World), patch wprowadza także sporo zmian, usprawnień oraz nowy przedmiot w meczach battle royale.

Usprawnienia i nowości

Jeśli chodzi o poprawki w rozgrywce, to na pierwszy plan wysuwają się zdecydowanie dwie rzeczy. Pierwszą jest funkcja automatycznego biegu (ang. auto-run), pozwalająca… no cóż… biegać automatycznie po wciśnięciu, aż do wyłączenia. Drugą stanowi atrakcyjna dla co bardziej ambitnych graczy możliwość zrezygnowania ze wspomagania celowania w wersjach konsolowych. Aktualizacja dodaje również opcję automatycznego odrzucania zaproszeń na listę znajomych, z której szczególnie ucieszą się pewnie co popularniejsi streamerzy i youtuberzy.

Nowym przedmiotem w trybie battle royale jest natomiast Beczka Obfitości (ang. Chug Jug), dzięki której możemy całkowicie przywrócić swoje punkty życia i tarcze… jednak dopiero po piętnastu sekundach od użycia, w czasie których musimy stać nieruchomo. Dodatkowo, na mapie Widmowe Wzgórza pojawi się więcej skrzynek z fantami.

Poprawki błędów

Poza wspomnianymi nowościami patch naprawia wiele błędów i problemów trapiących produkcję Epic Games, powiązanych m.in. z systemem kolizji, zachowaniem niektórych przedmiotów w ekwipunku, utrudnieniami w budowaniu, dziwnym zachowaniem karabinów snajperskich czy celnością granatów. Dodatkowo usunięto parę błędów występujących na ekranie lobby: gracze mogą teraz wyciszać innych uczestników zabawy, a osoby zbanowane nie mają możliwości wypowiadania się. Z pełną listą zmian w dzisiejszej aktualizacji (w języku polskim) można się zapoznać na oficjalnej stronie gry.

Przypominamy, że Fortnite to barwna strzelanka autorstwa prawdziwych ekspertów od tego gatunku – studia Epic Games, znanego m.in. ze stworzenia serii Gears of War. Gra zadebiutowała we wczesnym dostępie w lipcu zeszłego roku w wersjach na PS4, Xboksa One oraz komputery PC. Oficjalna data premiery pełnego wydania nie jest na razie znana.

  1. Fortnite – lista zmian w patchu 2.3.0
  2. Oceniamy wczesny dostęp do Fortnite – z małej chmury duże zombie