Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2020, 12:30

autor: Pri

Fortnite – błąd w grze pozwala odnieść proste zwycięstwo

Youtuber LazerBeam opublikował film, w którym wykorzystuje błąd w Fortnite związany z użyciem helikopterów i – w sposób niewymagający konfrontacji z innymi graczami – wygrywa rozgrywkę.

Błędy w grach nie są dla graczy żadną nowością. I chociaż często pozostają niezauważone, to w grach z tak rozbudowaną społecznością jak Fortnite jest to w praktyce niemożliwe. LazerBeam opublikował na swoim kanale w serwisie YouTube film, w którym wykorzystuje kilka bugów znalezionych przez innego użytkownika serwisu – Glitch Kinga, i w prosty sposób sięga po zwycięstwo.

Fortnite – błąd w grze pozwala odnieść proste zwycięstwo - ilustracja #1
To nie pierwszy raz, kiedy gracze mogą przemieszczać się po niebie – w rozdziale pierwszym można było poruszać się za pomocą samolotów.

Najnowsza aktualizacja gry wprowadziła helikoptery. W maszynach jest miejsce dla pięciu graczy – czterech pasażerów i pilota. Powrócił także chwytak, lepiej znany pod angielską nazwą grappler. Służy on głównie do szybkiego przemieszczania się i wspinania na wzniesienia, jednak w przypadku błędu opisanego w tym newsie, ma on nieco inną, ale kluczową rolę.

Helikoptery mają ograniczenie wysokości, jeśli chodzi o wznoszenie się. Wynosi ono 280 metrów – to pułap, z którego załoga jest widoczna dla innych graczy i musi się liczyć z możliwością otrzymania obrażeń. Jeśli jednak jeden z pasażerów użyje na postaci pilotującej maszynę właśnie chwytaka, helikopter uniesie się odrobinę do góry. Powtarzając tę akcję wielokrotnie, można znaleźć się na wysokości nawet 1000 metrów nad powierzchnią mapy.

Trzeba jednak uważać – jeśli helikopter wzniesie się zbyt wysoko, może on wylecieć poza grywalną część mapy, co kończy się śmiercią postaci. Samo sterowanie pojazdem może przysporzyć problemów, więc należy być wyjątkowo ostrożnym, aby pozostać nim w strefie.

LazerBeam wygrał rozgrywkę, wykorzystując właśnie ten błąd oraz ryby, których spożycie zwiększa poziom zdrowia postaci. Youtuber uniósł się helikopterem na wysokość około 500 metrów, poczekał aż koło strefy zamknie się całkowicie i zaczął jeść ryby, żeby odnowić zabierane przez strefę punkty zdrowia. Wkrótce przeciwnicy na dole zginęli, a on mógł cieszyć się prostym zwycięstwem, niewymagającym konfrontacji z innymi.

Fortnite – błąd w grze pozwala odnieść proste zwycięstwo - ilustracja #2
Trzeci sezon drugiego rozdziału Fortnite ma się rozpocząć 30 kwietnia.

Od dłuższego czasu błędy w Fortnite są tematem memów, często nawiązujących do tego, że deweloperzy niespecjalnie zajmują się naprawianiem bugów. Epic Games doczekało się nawet żartobliwych dissów w swoją stronę.

Zarówno LazerBream jak i Glitch King nagrywają swoje filmy w celach informacyjnych, jednak czy twórcy naprawią znalezione przez nich błędy? Czas pokaże.

  1. Oficjalna strona Fortnite
  2. Kanał użytkownika LazerBeam
  3. Kanał użytkownika Glitch King

 

 

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach