Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2018, 12:20

Fortnite: Battle Royale doczeka się powtórek i narzędzi edytorskich

Podczas konferencji GDC studio Epic Games zapowiedziało nowe narzędzie do gry Fortnite: Battle Royale. Umożliwi ono rozbudowaną edycję i zapisywanie rozegranych meczów. Na razie nie jest znana data jego debiutu.

Fortnite: Battle Royale coraz lepiej poczyna sobie na rynku strzelanek sieciowych opartych o tryb battle royale. Najpierw dzieło studia Epic Games podbiło serca graczy pecetowych i konsolowych, a teraz ruszyło na podbój rynków mobilnych, gdzie również spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem. Nic zatem dziwnego, że deweloperzy chcą zapewnić jak najwięcej atrakcji dla miłośników ich najnowszej produkcji. Nowe „zabawki”, które właśnie znajdują się w przygotowaniu, zaprezentowali podczas odbywającej się w San Francisco konferencji GDC. Są nimi narzędzia umożliwiające zapisywanie i edytowanie powtórek meczów w Fortnite: Battle Royale.

Zgodnie z obietnicami twórców, zaprezentowane narzędzie będzie posiadało sporo możliwości. Wśród nich znajdą się między opcje dowolnego ustawienia ujęcia kamery, z której obserwowana jest akcja, dobrania odpowiedniej ostrości, dostosowania odległości ogniskowej i wiele więcej. Ponadto powtórki zaoferują stały podgląd w statystyki wszystkich graczy i możliwość obejrzenia rozgrywki z ich perspektywy. Dzięki tym elementom nagrania meczów w Fortnite: Battle Royale będą mogły pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze, pozwolą one na analizę poszczególnych decyzji i zagrań. Ma to pomóc w eliminowaniu ewentualnych błędów taktycznych i pozwolić na stały rozwój umiejętności graczy. Natomiast po drugie, mogą się one stać doskonałą podstawą do efektownych montaży, do których niepotrzebne są żadne zewnętrzne narzędzia edytorskie. Tak przygotowane filmiki wolno później pokazać znajomym lub wrzucić na swój kanał na YouTube. Cytując Aliego-A, jednego z bardziej znanych graczy Fortnite: Battle Royale:

Myślę, że funkcja powtórek pozwoli społeczności na tworzenie jeszcze lepszych filmów i materiałów. Wydaje mi się, że otworzy ona zupełnie nowe możliwości, które wcześniej nie były dostępne. Możesz zrobić dosłownie wszystko, co tylko sobie wyobrazisz, za pomocą tych narzędzi.

Niestety, nie wiemy na razie, kiedy powtórki oficjalnie zagoszczą w Fortnite: Battle Royale. Według zapowiedzi, ma to nastąpić „wkrótce” na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Co ciekawe, przygotowywane przez Epic Games narzędzia edytorskie zostaną również udostępnione wszystkim deweloperom wykorzystującym Unreal Engine. Stanie się to wraz z jego kolejną aktualizacją, która ma pojawić się latem.

Wkrótce w Fortnite: Battle Royale będzie można przeglądać nasze najbardziej efektowne akcje. - Fortnite: Battle Royale doczeka się powtórek i narzędzi edytorskich - wiadomość - 2018-03-22
Wkrótce w Fortnite: Battle Royale będzie można przeglądać nasze najbardziej efektowne akcje.

Pojawienie się powtórek i narzędzi edytorskich w Fortnite: Battle Royale można rozpatrywać jako kolejny etap pojedynku dzieła studia Epic Games z jego największym konkurentem – Playerunknown's Battlegrounds. Opcje te są bowiem dostępne w grze PUBG Corporation już od pewnego czasu. Czy to, co szykują Amerykanie, okaże się lepsze od propozycji Koreańczyków? Powinniśmy się o tym niedługo przekonać.

Fortnite: Battle Royale doczeka się powtórek i narzędzi edytorskich - ilustracja #2
Fortnite: Battle Royale doczeka się powtórek i narzędzi edytorskich - ilustracja #3
Fortnite: Battle Royale doczeka się powtórek i narzędzi edytorskich - ilustracja #4
Powtórki w Fortnite: Battle Royale w akcji. - Fortnite: Battle Royale doczeka się powtórek i narzędzi edytorskich - wiadomość - 2018-03-22
Powtórki w Fortnite: Battle Royale w akcji.