Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 marca 2018, 12:11

Maniakalny glina powróci - remake klasycznego slashera ciągle w planach

Reżyser nowej wersji Maniac Cop, klasycznego filmu gore z 1988 roku, przerwał trwającą od zeszłego roku ciszę i potwierdził, że projekt wciąż jest w planach i na pewno w końcu powstanie.

Maniakalny glina, slasher z 1988 roku z Brucem Campbellem w roli głównej, może wzbudzać sporo nostalgicznych uczuć wśród widzów wychowanych w erze magnetowidów VHS. Początkowo krytykowana produkcja z czasem dorobiła się statusu kultowej i uznana została za jeden z ostatnich dobrych tytułów złotej ery filmów gore. Po dłuższym okresie ciszy reżyser John Hyams przerwał milczenie i potwierdził, że prace nad remakiem klasyka posuwają się do przodu.

W pierwowzorze tytułowego zabójcę zagrał Robert Z’Dar. - Maniakalny glina powróci - remake klasycznego slashera ciągle w planach - wiadomość - 2018-03-22
W pierwowzorze tytułowego zabójcę zagrał Robert Z’Dar.

Oryginalny Maniac Cop skupiał się na grupce policjantów próbujących powstrzymać tytułowego zabójcę, przywróconego do życia byłego gliniarza opętanego żądzą mordu. O nowej wersji po raz pierwszy usłyszeliśmy jeszcze w 2012 roku, gdy ogłoszono prace nad prequelem filmu. Przez kolejne pięć lat w temacie projektu nie działo się nic, aż w 2017 roku film otrzymał zielone światło jako remake. Od tego czasu znów nastąpiła cisza w eterze, którą przerwał reżyser John Hyams (Uniwersalny żołnierz: Regeneracja, Uniwersalny żołnierz: Dzień odrodzenia). W trakcie wywiadu udzielonego serwisowi Birth.Movies.Death. zapytany o przyszłość Maniakalnego gliny Hyams powiedział:

Cóż, wygląda to tak, jakby w temacie nic się nie działo, ale tak naprawdę dzieje się sporo. Pracujemy nad tym od kilku miesięcy z pewnymi przerwami, ale projekt zostanie zrealizowany.

Póki co Nicolas Refn, nasz producent, […] szykuje wszystko. W międzyczasie ja i Ed Brubaker [scenarzysta filmu] pracujemy nad projektem, ostatnio dokonaliśmy nawet interesującej zmiany. Będę mógł o tym powiedzieć więcej w nadchodzących miesiącach, ale wszystko zdecydowanie zmierza w dobrym kierunku. Nicolas aktualnie przygotowuje swój własny serial dla Amazonu, ale kiedy skończy, a ja skończę swój projekt, zajmiemy się Maniakalnym gliną.

Warto dodać, że nie będzie to jedyna próba nawiązania do popularnego slashera. W 1990 oraz 1993 roku obraz doczekał się kontynuacji – Maniac Cop 2 oraz Maniac Cop III: Badge of Silence.