Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2022, 12:31

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

Diablo Immortal takiej aktualizacji jeszcze nie miało, znamy datę premiery

Forgotten Nightmares to pierwsza duża aktualizacja (Major Update) do Diablo Immortal. Opisujemy najważniejsze zmiany i nowości, z jakimi będą mieli do czynienia gracze.

Źródło: Blizzard Entertainment

Krążące od kilku dni przecieki potwierdziły się. Diablo Immortalspin-off cyklu Diablo przeznaczony głównie na smartfony – wkrótce otrzyma pierwszą dużą aktualizację (tzw. Major Update). Forgotten Nightmares, bo taką nazwę nosi update, zostanie udostępniony 27 września między godziną 10:00 a 12:00 czasu polskiego. Niektóre z planowanych nowości zostaną dodane później.

Forgotten Nightmares – najważniejsze nowości

Nowy loch: Klasztor Ciszy (Silent Monastery)

Lokacja przeznaczona dla grup od 2 do 4 graczy na 60. lub wyższym poziomie doświadczenia. Cechą charakterystyczną Klasztoru Ciszy ma być czarna mgła – ograniczająca widoczność do minimum i potęgująca moc demonów – którą będzie można rozwiać za pomocą posągów (rozświetlających okolicę). Na koniec twórcy przygotowali walkę z bossem: Starożytnym Koszmarem.

Zamek Cyrangar (Cyrangar Castle)

Diablo Immortal takiej aktualizacji jeszcze nie miało, znamy datę premiery - ilustracja #1
Źródło: Blizzard Entertainment

Po wykonaniu sekretnych zadań gracze otrzymają nowy „dom”, który zastąpi starą lokację „Obóz Bandy”. Zamek Cyrangar wprowadzi dwa tryby rozgrywki: Oczyszczanie Głębin i Obrona Cyrangaru.

  • Pierwszy z trybów będziemy mogli powtarzać w nieskończoność i ma on polegać na pokonaniu starych mieszkańców zamku, celem otrzymania szeregu bonusów (np. Pozostałości), w tym dostępu do komnat oddziałów oferujących bonusy dla gracza, który je aktualnie zajmuje (jeden pokój na jednego gracza).
  • Drugi tryb będziemy mogli powtarzać co tydzień, a zadanie ma polegać na powstrzymaniu ośmiu fal wrogów dla uzyskania nagród oraz punktów doświadczenia. Ten tryb zaoferuje także opcję endless (bez limitu fal i ograniczeń w powtarzaniu zadania) z dołączoną tabelą wyników. Umożliwi również znajdowanie rodowych broni, które mogą zwiększyć atrybuty członków oddziału.

Zadania te będą przeznaczone dla graczy na co najmniej 20. poziomie doświadczenia, którzy są już członkami oddziału.

Nowy oręż: Broń Przodków (Ancestral Weapons)

Uczestnicząc w wyzwaniach na Zamku Cyrangar, gracze będą mieć szansę zdobyć Broń Przodków. Umieszczenie ich na Tablicy Przodków (znajdującej się w sercu Zamku Cyrangar) zaowocuje przypisaniem bohaterom boostów do siły, inteligencji i zręczności (dla wszystkich członków bandy, po jednej broni na postać). Jeżeli nową broń wykorzystamy w zadaniach Zamku Cyrangar, otrzymamy także nowe specjalne moce, które można wzbogacać o dodatkowe właściwości inwokacji.

Diablo Immortal takiej aktualizacji jeszcze nie miało, znamy datę premiery - ilustracja #2

Inne atrakcje

Piąty sezon karnetu bojowego (29 września)

Karnet Bojowy: Dziedzice Burzy (ang. Scions of the Storm) zostanie poświęcony tytułowej burzy. Karnet zawiera 40 rang powiązanych z wyzwaniami i nagrodami, takimi jak: legendarne klejnoty, herby, rękojeści i nie tylko. Zainteresowani ulepszą swoją przepustkę bojową przez cały sezon do jednej z dwóch postaci.

  • Wzmocniona Przepustka Bojowa – zawiera wszystkie nagrody za rangi z darmowej przepustki bojowej, ale odblokowuje także dodatkowe nagrody dla każdej rangi m.in. broń i elementy kosmetyczne potomków burzy, przeznaczone dla osób z min. 40. poziomem doświadczenia.
  • Wzmocniona Przepustka Bojowa Kolekcjonerska – zawiera wszystko z darmowej i wzmocnionej przepustki, plus ramki awatara Potomków Burzy, elementów kosmetycznych portalu i doładowania do dziesięciu rang, które są dostępne natychmiast po ulepszeniu.

Nowy boss Piekielnego Relikwiarza: Izilech The Misshapen (2 października)

Przywódca demonów Wrathborne, Izilech Zniekształcony, będzie mógł stanąć przeciwko graczom z oceną bojową co najmniej na poziomie 6175. Nagrodą za pokonanie przeciwnika będzie korona Wrathborne, dająca 30 punktów bojowych oraz 10% premii do prędkości ruchu podczas przebywania w Szczelinach Wyzwań.

Czasowe wydarzenie: Scouring The Darkness (28 września – 19 października)

Wydarzenie oferuje specjalne zadania dla jednego lub wielu graczy, za które można otrzymać nagrody (w tym: emotkę „Gratulacje” ).

Nowe legendarne klejnoty (gemy)

Dodano trzy legendarne klejnoty:

  • Blessed Pebble – wydłuża czas trwania korzystnych efektów o 12% i zwiększa szybkość ruchu o 8% na trzy sekundy po uzyskaniu korzystnego efektu.
  • The Abiding Curse – ataki mają 15% szans na przeklęcie wrogów, zmniejszając ich prędkość ataku i ruchu o 35% na 8 sekund. Przeklęci wrogowie otrzymują również o 10% zwiększone obrażenia od ataków.
  • Frozen Heart – lodowa tarcza trwająca sześć sekund, która chłodzi wrogich atakujących i pochłania obrażenia równe 360% twoich podstawowych obrażeń (plus 1458 obrażeń). Klejnot daje również 60% szansy na ochłodzenie twoich ataków.

Ponadto przez trzy tygodnie od premiery aktualizacji gracze będą mogli włączyć zmodyfikowaną tabelę pięciogwiazdkowych dropów, która daje 50% szans na wypadnięcie zamarzniętego serca (zamiast innego klejnotu na najwyższym poziomie).

Dokładne opis zmian znajduje się na oficjalnej stronie Blizzarda, na której można znaleźć także aktualizowaną listę poprawionych błędów.