Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2016, 18:20

autor: Yossarian

Finały League of Legends w Krakowie w ten weekend

Zaledwie kilka dni dzieli nas od finałów letniej ligi League of Legends w Krakowie. Walka powinna być emocjonująca, ponieważ podczas weekendowych spotkań jedna drużyna zapewni sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata w USA.

W najbliższy weekend, 27-28 sierpnia, na Tauron Arenie w Krakowie cztery topowe drużyny z EU LCS zmierzą się w pojedynkach, których wyniki zdecydują o tym, kto będzie drugim z trzech reprezentantów Europy na Mistrzostwach Świata w Stanach Zjednoczonych.

Europę na Mistrzostwach Świata reprezentują trzy drużyny: zwycięzca letnich finałów, następnie drużyna z największym dorobkiem Circut Points (CP), oraz zwycięzca barażów odbywających się na początku września. W tym sezonie zespół G2 Esports, dzięki dominacji w lidze, zapewnił sobie awans jeszcze przed letnimi finałami.

W sobotę 27 sierpnia o 17:00 w meczu o trzecie miejsce letnich finałów wystąpią Unicorns of Love i H2K Gaming, w którego szeregach gra dwóch Polaków – Marcin „Jankos” Jankowski i Oskar „Vander” Bogdan. Do zgarnięcia za to spotkanie jest 70 Circut Points. Z obu tych ekip szansę na bezpośredni awans ma tylko H2K – jeśli wygra sobotnią potyczkę, a w niedzielnym meczu o pierwsze miejsce zwycięży faworyt, czyli G2 Esports, to z liczbą 100 Circut Points drużyna Polaków awansuje na mistrzostwa. Jeśli natomiast zwyciężą Unicorns, mający obecnie nikły dorobek 10 CP, to żadna z drużyn nie zapewni sobie wyjazdu do Stanów – obie ekipy będą jeszcze musiały walczyć w barażach.

W niedzielę 28 sierpnia, również o 17:00, G2 Esports i Splyce będą walczyć o pierwsze miejsce letnich finałów. Faworytem jest pierwsza z wymienionych drużyn, która po znakomitym sezonie pojedzie do Stanów niezależnie od wyniku tego meczu. Natomiast Splyce potrzebuje wygranej, żeby nie musieć oglądać się za siebie – zwycięzca awansuje automatycznie. Jeśli jednak Splyce przegra, z dorobkiem 90 CP pojedzie na Mistrzostwa Świata tylko jeśli w sobotę wygra Unicorns of Love.

Finały League of Legends w Krakowie w ten weekend. - ilustracja #1

EU LCS to europejska liga League of Legends. Oprócz niej istnieją jeszcze m.in.: północnoamerykańska NA LCS, koreańska LCK i chińska LPL. Najlepsze drużyny z poszczególnych lig, biorą udział w Mistrzostwach Świata.

Oba spotkania rozegrane zostaną w systemie best-of-five – zwycięży drużyna, która wygra trzy mecze. Komentarzem zajmą się: Eefje „Sjokz” Depoortere, Trevor „Quickshot” Henry, Mitch „Krepo” Voorspoels oraz Martin „Deficio” Lynge.

Cena biletów została obniżona do 50 zł na mecz. Dostępne są również bilety kolekcjonerskie w cenie 76 zł. Więcej na temat wejściówek dowiecie się tutaj.

Finały w Krakowie to nie tylko emocje esportowe. Organizator zapowiedział przybycie znanych streamerów i zawodników: Damiana „Nervarien” Ziaji, Krzysztofa „ArQuel” Saucia, Jakuba „Kubona” Turewicza i Pawła „delord” Szabli. Podczas krakowskich finałów będzie można wziąć udział w meczach w League of Legends przeciwko innym fanom oraz kilku znanym osobistościom z Ligi, zobaczyć cosplayerów oraz zamienić kilka słów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami. Zorganizowane zostanie również Live Grafitti Wall – na oczach fanów powstanie wielki mural z motywem z League of Legends, a w Kąciku Gadżeciarza będzie można kupić unikalne figurki i koszulki.

Fani, którzy nie dotrą do Krakowa, będą mogli obejrzeć streamy na Twitchu oraz na lolesports.com.