Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 grudnia 2022, 10:38

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Film The Last of Us nie powstał, ponieważ producenci chcieli, żeby był „seksowniejszy”

Okazuje się, że plany stworzenia adaptacji gry The Last of Us pojawiły się już w 2014 roku. Wówczas nie doszło do realizacji projektu ze względu na odmienne wizje. Producenci bowiem pragnęli stworzyć dzieło bardziej atrakcyjne wizualnie aniżeli oryginał.

Źródło fot. The Last of Us, Neil Druckmann, Craig Mazin, HBO, 2023
i

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od premiery serialu The Last of Us. Widowisko oparte na serii gier Naughty Dog jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2023 roku. Trudno zresztą się temu dziwić, fanom Joela i Elli długo – bo aż 10 lat – przyszło czekać na adaptację hitowej marki. Co ciekawe, pierwsze konkretne plany przeniesienia historii narodziły się już w 2014 roku. Za kamerą miał wówczas stanąć Sam Raimi (Doktor Strange w multiwersum obłędu). Ostatecznie jednak projekt nie doszedł do skutku.

Twórca oryginału, Neil Druckmann, który jest również mocno zaangażowany w produkcję serialu HBO, w ostatnim wywiadzie dla The New Yorker przybliżył kulisy anulowania filmowej adaptacji. Okazuje się, że spółka Screen Gems, mająca w tamtym czasie prawa do IP, oczekiwała czegoś większego i atrakcyjniejszego wizualnie aniżeli materiał źródłowy. Z kolei Raimi i Druckmann chcieli skupić się bardziej na warstwie emocjonalnej.

Druckmann szanował Sama Raimiego, który został zatrudniony do wyreżyserowania The Last of Us, ale nie ufał zaangażowanym w projekt producentom, którzy ciągle domagali się, by dzieło było większe i "bardziej seksowne". Jego estetycznym punktem odniesienia był film To nie kraj dla starych ludzi, oni chcieli coś w stylu World War Z. Zaczął się też obawiać, że piętnastu godzin rozgrywki nie da się skondensować w dwugodzinnej fabule – czytamy w artykule.

O tym czy ówczesna decyzja twórców była prawidłowa, przekonamy się już 15 stycznia. Wtedy bowiem na HBO Max trafi pierwszy odcinek serialu The Last of Us.

HBO Max kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej