Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2017, 11:22

autor: Góral

Far: Lone Sails - nadciąga klimatyczny dwuwymiarowy survival

Szwajcarskie studio Mr. Whale’s Game Service pracuje nad dwuwymiarowym survivalem Far: Lone Sails, w którym przemierzymy wysuszony ocean, jeżdżąc niecodziennym pojazdem.

Studio Mr. Whale’s Game Service opublikowało zwiastun ciekawie zapowiadającej się gry Far: Lone Sails. Na pierwszy rzut oka jest to kolejna platformówka w stylu słynnego Limbo, ale szybko okazuje się, że to coś innego. W produkcji trafimy do zniszczonego świata, w którym będziemy przemierzać wyschnięty ocean. Szczegóły związane z linią fabularną nie są znane, ale za to wiemy nieco więcej o rozgrywce. W trakcie podróży wykorzystamy niecodzienny pojazd, który musimy czymś napędzać, dbać o jego dobry stan techniczny, ulepszać i nie tylko. Wszystko po to, by przedzierać się przez kolejne, zazwyczaj opustoszałe lokacje. Na oficjalnej stronie zdradzono także, że będzie to produkcja przeznaczona do zabawy w samotności i nie znajdziemy w niej żadnych instrukcji czy długich samouczków – brak ten wynagrodzi intuicyjne sterowanie.

Far: Lone Sails w skrócie:
  • przygodowa gra typu survival;
  • tworzona przez niewielkie studio Mr. Whale’s Game Service;
  • ukaże się w drugiej połowie 2017 roku na konsoli Xbox One oraz PC-tach.

Wygląda na to, że doczekamy się swego rodzaju dwuwymiarowej produkcji typu survival, z pewnymi elementami platformówek. Ponadto uwagę przykuwa także oszczędna, artystyczna oprawa graficzna. Gra ukaże się na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych. Dokładny termin premiery nie jest znany, ale w komentarzach pod materiałem wideo w serwisie YouTube wyjawiono, że studio celuje w drugą połowę bieżącego roku.

Za Far: Lone Sails odpowiada szwajcarskie studio Mr. Whale’s Game Service. Jeżeli nie kojarzycie tej nazwy, to nic dziwnego, gdyż powstało ono w 2015 roku, a opisywana produkcja będzie pierwszą w historii firmy.

Głównym bohaterem Far: Lone Sails będzie taki oto pojazd. - Far: Lone Sails - nadciąga klimatyczny, dwuwymiarowy survival - wiadomość - 2017-02-05
Głównym bohaterem Far: Lone Sails będzie taki oto pojazd.
Far: Lone Sails - nadciąga klimatyczny, dwuwymiarowy survival - ilustracja #2
Far: Lone Sails - nadciąga klimatyczny, dwuwymiarowy survival - ilustracja #3

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
FAR: Lone Sails

FAR: Lone Sails