Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 kwietnia 2022, 11:00

autor: Mateusz "Maurin" Marzec

Kolejne spin-offy Harry'ego Pottera możliwe nawet po zakończeniu Fantastycznych zwierząt

Film Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a zanotował słabe wyniki kasowe. Studio Warner Bros. nie wyklucza jednak powstania kolejnych spin-offów o Harrym Potterze.

Źródło: YouTube/Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a

W miniony weekend do kin wszedł film Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a. To jedenasta część z cyklu filmów osadzonych w czarodziejskim świecie, który rozpoczął się w 2001 roku od ekranizacji Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego.

Akcja trzeciego filmu z serii Fantastyczne zwierzęta rozgrywa się kilka lat po Zbrodniach Grindelwalda. Albus Dumbledore (Jude Law) zleca Newtowi i jego sojusznikom niebezpieczną misję, która prowadzi do starcia z mrocznym czarodziejem, Gellertem Grindelwaldem (Mads Mikkelsen) i jego armią. Seria Fantastyczne zwierzęta wyraźnie przesunęła punkt ciężkości z Newta i innych nowych postaci na znanych nam bohaterów, takich jak Dumbledore. Mimo prób podejmowanych przez Warner Bros. nie przyniosło to serii większego sukcesu. Od dnia premiery produkcja zanotowała najniższy wynik kasowy spośród wszystkich filmów o Harrym Potterze.

Jak podaje serwis The Wrap, nawet jeśli seria Fantastycznych zwierząt zakończy się na Tajemnicach Dumbledore'a, wciąż możliwe są kolejne spin-offy. Osoby z Warner Bros. twierdzą, że słabe wyniki kasowe i oschłe przyjęcie przez krytyków Tajemnic Dumbledore'a nie sprawiły, że studio wykluczyło powstanie kolejnych filmów kinowych i projektów dla HBO Max osadzonych w czarodziejskim świecie. Sukces filmu Powrót do Hogwartu oraz zainteresowanie zapowiedzianą grą RPG Hogwart’s Legacy dowodzi, że franczyza ma przyszłość.

Po ciepłym odbiorze obrazu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć z 2016 roku wytwórnia Warner Bros. ogłosiła plany realizacji pięciu projektów z tej serii. Niedawno pojawiły się jednak informacje, że przyszłość serii zależy od wyników kasowych Tajemnic Dumbledore'a, które okazały się bardzo słabe. To nie wróży dobrze, ale decyzja dotycząca losów Newta Scamandera i przyjaciół jeszcze nie zapadła. Nawet jeśli Tajemnice Dumbledore'a oznaczają koniec serii Fantastycznych zwierząt, to z pewnością nie będzie to koniec czarodziejskiego świata.