Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2022, 13:41

autor: Adrian Werner

Fallout jako strzelanka to piękna fanowska wizja

Na YouTube pojawił się świetny fanowski filmik Fallout: Bakersfield, pokazujący, jak mógłby wyglądać ten cykl, gdyby zrobiono z niego FPS-a.

Źródło fot. Saur X
i

Seria Fallout pozostaje źródłem inspiracji dla wielu fanów. Jeden z nich o ksywce Saur X postanowił uczcić 25. urodziny cyklu, przygotowując filmik, który pokazuje, jak mogłaby wyglądać pierwszoosobowa strzelanka osadzona w uniwersum marki.

W materiale fikcyjna gra, zatytułowana Fallout: Bakersfield, wygląda jak tzw. boomer shooter, czyli FPS, który łączy stylistykę wzorowaną na produkcjach z lat 90. z bardziej nowoczesnymi mechanizmami rozgrywki.

Filmik jest krótki, ale wyśmienicie zrealizowany. Po jego obejrzeniu trudno się trochę nie zasmucić, że jest to jedynie materiał wideo, a nie coś, w co możemy sami zagrać.

Nie jest to zresztą tylko moja opinia. W dwa dni od premiery filmik na YouTube obejrzało ponad 113 tys. osób. 11 tys. z nich kliknęło na łapkę w górę.

FOnline 3 , czyli Fallout 2 w wersji MMO

Fallout: Bakersfield to nie jedyny godny uwagi fanowski projekt z ostatnich tygodni. Niedawno ukazała się także nowa wersja FOnline 3, czyli produkcji przerabiającej Fallouta 2 na grę MMORPG.

Projekt oferuje duży świat, który kształtowany jest głównie przez decyzje samych graczy. Najnowsza wersja FOnline 3 wprowadza tzw. Sezon 5, oferując wiele nowej zawartości oraz ulepszeń.

  1. FOnline 3 – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)