Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2024, 18:22

F1 Manager 2024 zapowiedziany. Wreszcie da graczom opcję, na którą czekali od pierwszej odsłony serii

Studio Frontier Developments zapowiedziało grę F1 Manager 2024. Największą nowością w tej odsłonie jawi się wyczekiwana od dawna opcja pokierowania swoim własnym zespołem Formuły 1.

Źródło fot. Frontier Developments
i

Powstanie F1 Managera 2024 stało pod znakiem zapytania, w obliczu doniesień o rozczarowującej sprzedaży edycji 2023 i zwolnieniach w studiu Frontier Developments sprzed paru miesięcy – a jednak seria jest kontynuowana. Dziś nastąpiła oficjalna zapowiedź gry (poniżej zobaczycie jej pierwszy zwiastun), która zmierza na PC, PS5, XSX/S, PS4 i XOne, a zadebiutować ma latem 2024 roku.

Najważniejszą nowością w tej odsłonie jawi się opcja, której gracze pożądali od początku istnienia cyklu (tj. od edycji 2022) – możliwość stworzenia własnego zespołu Formuły 1 i pokierowania nim w mistrzostwach. Ustalimy swoje barwy i będziemy sami od podstaw decydować o wszystkim, od umów ze sponsorami po wybór kadr (z kierowcami na czele).

Ponadto studio Frontier Developments obiecuje szereg innych usprawnień.

  1. Wszystkie postacie zostaną wyposażone w system mentalności, który przełoży się na indywidualne cechy osobowości, aspiracje, oczekiwania etc.
  2. Pojawią się „dynamiczne” negocjacje kontraktów.
  3. Sztuczna inteligencja zostanie ulepszona – w odniesieniu do akcji zarówno na torze, jak i poza nim – i otrzyma np. możliwość „podbierania” nam członków zespołu.
  4. Wyścigi będziemy obserwować z nowych, dynamicznych kamer, oglądając poprawione „zachowania” na torze.
  5. Gra odzwierciedli zmiany w wyścigach sprinterskich wprowadzone w sezonie 2024 (odbywają się przed kwalifikacjami do właściwych zmagań zamiast po nich).

Na koniec została nam jeszcze potencjalnie najciekawsza informacja: F1 Manager 2024 będzie wyraźnie tańszy od poprzednich odsłon – sugerowana cena wynosi 34,99 euro (w przeliczeniu ok. 150 zł), podczas gdy edycja 2023 kosztowała 44,99 euro. Nie zabraknie przy tym polskiej wersji językowej (kinowej).

  1. Oficjalna strona serii F1 Manager

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej