Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2020, 08:23

autor: Adrian Werner

Everspace 2 – obejrzyj nowy obszerny gameplay

Zespół Rockfish Games wypuścił nowy zwiastun oraz gameplay z gry Everspace 2. Oba materiały pozwalają zobaczyć m.in. walkę nad powierzchniami planet.

W ramach zorganizowanej przez serwis IGN wirtualnej imprezy Summer of Gaming 2020 studio Rockfish Games udostępniło dwa nowe materiały wideo z Everspace 2, czyli kosmicznej strzelanki stanowiącej kontynuację popularnej produkcji z 2017 roku.

Pierwszy z nich to zwiastun, który koncentruje się na pokazaniu potyczek nad powierzchniami planet. Drugi filmik oferuje ok. 10 minut zapisu rozgrywki. Gameplay zarejestrowano w oparciu o wersję alfa gry, więc wiele elementów może jeszcze ulec zmianie. Mimo to całość daje dobre pojęcie o tym, w jakim kierunku zmierza ten projekt.

Warto wspomnieć, że niedawno wystartowały zamknięte testy wersji alfa. Bierze w nich udział ok. tysiąc osób, które wsparły projekt podczas zbiórki na Kickstarterze. Everspace 2 zmierza na razie wyłącznie na pecety, ale twórcy w przyszłości chcą przenieść projekt również na konsole.

Gra ma zadebiutować w Steam Early Access a grudniu tego roku. We wczesnym dostępie spędzi około 12 miesięcy, więc premiera pełnej wersji powinna nastąpić pod koniec 2021 roku lub na początku 2022 r. Równolegle powinny zadebiutować wersje konsolowe. Studio Rockfish Games prowadzi obecnie negocjacje z kilkoma wydawcami i możliwe, że produkcja otrzyma również wydania pudełkowe.

  1. Oficjalna strona gry
Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Everspace 2

Everspace 2