Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2022, 10:40

autor: Adrian Werner

Kosmiczna katastrofa w MMO, eksperyment zachwycił graczy

Grający w EVE Online byli niedawno świadkami niezwykłego wydarzenia, w którym zniszczeniu uległa gwiazda wraz z krążącą wokół niej planetą.

Źródło fot. Mein-MMO.de
i

Kosmiczne MMO EVE Online słynie z wielkich wydarzeń z udziałem tysięcy graczy, o których przyjemnie czyta się nawet, jeśli nie gramy w ten tytuł. Najnowszym rozdziałem z historii tego uniwersum stało się wysadzenie gwiazdy.

Obecnie cała społeczność gry z zapartym tchem czeka na 8 listopada, kiedy to ma zadebiutować dodatek Uprising. W ramach przygotowań do tej premiery autorzy organizują ciekawe wydarzenia w EVE Online. W jednym z nich gracze zostali ostrzeżeni, aby 2 listopada o godzinie 19:00 czasu polskiego nie zbliżać się do systemu Turnur.

Zniszczenie systemu Turnur

Oczywiście fani nie mogli się powstrzymać i w rezultacie w to miejsce przyleciało ponad 1800 statków. Okazało się, że w systemie Turnur jedna z frakcji NPC postanowiła przetestować obcą technologię. Zgromadzeni gracze mogli zobaczyć, jak w lokalną gwiazdę uderza laser, który po chwili wywołuje eksplozję oślepiającą wszystkie jednostki.

Gdy ten efekt minął okazało się, że gwiazda zaczęła zapadać się do środka, a przez cały system przetoczyła się niszcząca fala. Jedyna lokalna planeta zamieniła się w spaloną skałę, a wiele statków uległo zniszczeniu lub poważnemu uszkodzeniu.

Niezbyt chwalebna reakcja graczy

Niektórzy gracze rzucili się od razu ewakuować pokrzywdzonych, ale byli oni w zdecydowanej mniejszości. Większość pilotów uznała, że to doskonała okazja do dorobienia się. W efekcie zaatakowali najbardziej uszkodzone jednostki. Co gorsza, poszkodowani nie mogli uciec, gdyż bramy gwiezdne przestały działać.

Wszystko to trwało kilkanaście minut. Potem bramy gwiezdne zostały reaktywowane i na miejsce przybyły floty innych graczy, aby rozprawić się z niedobitkami. Między nimi również doszło do walk o najcenniejsze łupy, dzięki czemu niektórym uszkodzonym jednostkom udało się uciec.

Co stanie się dalej?

Deweloperzy potwierdzili, że Turnur uległ na zawsze zniszczeniu. Co więcej, w galaktyce wykryto dwa następne urządzenia identyczne jak to, które spowodowało tę katastrofę, i gracze będą musieli spróbować znaleźć sposób na ich neutralizację w celu ocalenia kolejnych systemów przed destrukcją.

Warto wspomnieć, że wydarzenie w Turnur jest częścią nowej inicjatywy deweloperów, którzy chcą bardziej aktywnie kształtować fabułę uniwersum EVE Online, a nie jedynie opierać się na działaniach samych graczy.

  1. Oficjalna strona gry

Dodatek Uprising

Uprising zadebiutuje 8 listopada. Będzie to pierwszy dodatek do EVE Online, który położy duży nacisk na fabułę, choć tradycyjnie przebieg historii oraz jej koniec ukształtują sami gracze. Możemy także spodziewać się ulepszeń w wojnach frakcji oraz nowych statków.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej